Temsa İş Makinaları’nın madendeki gücü: Komatsu PC850

Temsa İş Makinaları, maden pazarına sunduğu Komatsu PC850 ekskavatörü ile dikkat çekiyor. 370 kW 496 HP güç üreten motoru, yüksek çeki gücü, döndürme kuvveti ve operatör konforu konusunda oldukça iddialı olan PC850 ile ilgili Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand ile konuştuk

Her geçen yıl büyüyen madencilik, iş makinesi sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle Türkiye’de 2018 yılından bu yana inşaat sektöründeki dalgalanmalar iş makineleri üreticilerini olumsuz yönde etkiledi ve firmaların maden sektörünün daha fazla ağırlık vermesine neden oldu. Maden sektörü ülkemizde her geçen yıl daha da fazla yol alarak hızla ilerlediğini ve geliştiğini ifade eden Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand, “Sektörde faaliyet gösteren Türk firmalarımız hem ülkemizde hem de yurt dışında pek çok yeni projeye imza atıyorlar. 2020 yılında daha çok yurt dışı projelerinde faaliyet gösteren Türk firmalarının, özellikle yurt dışı projeleri için makine satışı gerçekleştirdik” dedi. Temsa İş Makinaları’nın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de maden sektöründeki pek çok makine parkında yoğun olarak tercih edildiğinin altını çizen Birand, “Gelişen madencilik sektöründe, firmalarımızın hem yurt içi hem de yurt dışı operasyonlarında onların çözüm ortağıyız. Sadece dayanıklı, teknolojik ve yenilikleri takip eden makinalarımızla değil, satış sonrası hizmetlerimizle de iş ortağı olarak gördüğümüz müşterilerimizin işlerinde hep onların yanındayız” şeklinde konuştu.

Maden sektöründe en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan Komatsu PC850 hidrolik ekskavatör hakkında bilgi veren Birand, PC850’nin 70 kW 496 HP güç üreten motoru, yüksek çeki gücü, döndürme kuvveti ve operatör konforu ile oldukça iddialı olduğunun altını çizdi. PC850’nin yüksek üretkenliği ve düşük yakıt tüketimi ile rekabette öne çıktığını vurgulayan Burçak Birand, Makinenin sarsıntısız bom kontrolü ile hassas iş sahalarında ve operasyonlarda kusursuz taşıma performansı gösterdiğini belirtti.

PC850’nin teknik özellikleri ve avantajları

PC850’nin en ayrıcalıklı özelliğinin 370 kW 496 HP güç üreten motoru olduğunu ifade eden Burçak Birand, “Bu motor hem yüksek performans göstermesini sağlıyor, hem de işe uygun güç kullanarak yakıt tasarrufu sağlıyor. PC850, 5 dakika veya daha uzun süre rölantide kalınca operatörü uyarıyor; bu da gereksiz yakıt tüketimini önlüyor” dedi.

Yüksek çeki gücü ve döndürme kuvveti

PC850’nin yüksek çeki gücü ve döndürme kuvveti onu öne çıkaran özellikleri arasında gösteriliyor. Yüksek çeki gücü sayesinde PC850’nin daha fazla sayıda yükleme ve üretim yapabilme özelliği olduğunun altını çizen Birand, “Eğimli arazide bile mükemmel hareket kabiliyeti sergiliyor. Güçlendirilmiş yürüyüş takımı sayesinde kayalık zeminde veya patlatılmış kaya üzerinde güvenle çalışıyor. Ayrıca motorların ve tesisatın bozuk zeminde hasar görmesini engelleyen özel tasarlanmış koruyucular sayesinde tüm bu koşullarda güvenle hareket edebiliyor” şeklinde konuştu.

Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand

Operatör konforu konusunda iddialı

PC850’nin operatör konforu konusunda da oldukça iddialı olduğunu ifade eden Burçak Birand, “Bom devresindeki sarsıntı önleme valfi operatörün titreşimleri daha az hissetmesini sağlıyor. Bu da hem yüksek operatör güvenliği sunuyor hem de operatörün daha rahat çalışmasını sağlayarak üretkenliğini artırıyor. Bu sistemin bir diğer önemli katkısı da titreşim sebebiyle dökülen malzeme miktarını azaltmasıdır. Kabin ses yalıtımının maksimum seviyede olması, güçlü amortisörü, kolay ulaşılan ve kavranan levyeleri, dışarıdaki tozun girmesini engelleyen hava filtreleri PC850’nin operatörün konforuna yönelik özellikleri. Modelde, isteğe bağlı olarak klima da tercih edilebiliyor” dedi.

Neden PC850

PC850-8E0 maden sahalarının zorlu şartlarında işin ve operatörün tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir Komatsu modeli olarak dikkat çekiyor. Yüksek üretkenliği ve düşük yakıt tüketimi ile rekabette öne çıkan PC850, sarsıntısız bom kontrolü ile hassas iş sahalarında ve operasyonlarda başarılı bir taşıma performansı gösteriyor. Bom ayak hortumları, o-ring yüzlü keçeler, yüksek basınç hat üstü filtreleme ve KMAX kova tırnakları ile uzun yıllar güvenli ve sorunsuz bir şekilde çalıştığını belirten Burçak Birand, “Geniş kabin hacmi, OPG üst koruyucu ve isteğe bağlı arka görüş sistemiyle operatörlere güvenilir ve konforlu bir çalışma ortamı yaratıyor. Böylece sahadaki iç verimlilik artıyor. Ayrıca motor kontrol noktaları motorun tek bir yanına toplandığı için günlük kontrolleri kolaylıkla yapabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak, PC850 tercih eden işletmeler ve operatörler LCD monitör, ekipman yönetimi izleme sistemi ve Komtrax uydu takip teknolojisiyle makine ve operatörün üretkenliği arttırmaya yardımcı olacak tüm verilere anında ulaşılabiliyor” şeklinde ifade etti.

Satış sırasında ve sonrasında hizmetlerimiz ile müşterilerin yanındayız”

Komatsu PC850 gerek operatörün gerekse iş sahibini memnun edecek özellikleri bir arada sunuyor. Operatör PC850’nin rahat, kolay ve güvenli kullanım imkanı sunan teknik özellikleri sayesinde yorulmadan konforlu ve güvenli bir şekilde çalışırken üretkenliği arttırdığını belirten Burçak Birand, “Yüksek üretkenliği ve düşük yakıt tüketimi ile de iş sahibinin tüm beklentilerine cevap veriyor. Tüm bunların yanı sıra Temsa İş Makinaları olarak sadece satış değil bir hizmet şirketi anlayışı ile faaliyet gösteriyoruz” şeklinde konuştu. Müşterilerine özel çözümler sunduklarının da özellikle altını çizen Birand, sadece satış anında değil, kullanım sırasında ve satış sonrası hizmetleriyle de daima müşterilerilerin daima yanında olduklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top