Kanyon Mermer, HASEL İş Makinaları ile beklentilerini karşıladı

Manisa Saruhanlı’daki mermer ocağında Diana Grey mermer üretimi gerçekleştiren Kanyon Mermer, HASEL İş Makinaları’ndan satın aldığı Hyundai HX500L Paletli Ekskavatör ve Hyundai HL 780-9 Marble Lastikli Yükleyici modelleriyle çalışmalarını daha verimli bir şekilde gerçekleştiriyor. Kanyon Mermer Ocağı Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü İbrahim Kocaman, “Makineleri satın aldıktan sonra beklentimizin üzerinde bir performans elde ettik. HX500 L Paletli Ekskavatör muadillerine göre yakıt tasarrufu konusunda bir adım önde olurken HL 780-9 Lastikli Yükleyici ise operatör açısından çok pratik ve kullanışlı” dedi.

Gelişmiş teknolojiye sahip makineleri müşteriyle buluşturan HASEL İş Makinaları, Hyundai ile Manisa Saruhanlı’da faaliyetlerini sürdüren Kanyon Mermer’in de tercihleri arasında yer alıyor. Pandemi döneminin kapsadığı 2019 yılında Saruhanlı’daki mermer ocağında faaliyete başladıklarını belirten Kanyon Mermer Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü İbrahim Kocaman, 2021 yılındaki yatırım sürecinde HASEL İş Makinaları’ndan satın aldıkları HL780-9 Marble lastikli yükleyici ve HX500 L ekskavatör modeli ile çalışmalarına devam ettiklerini belirtiyor.

“Üretimimizin yüzde 70’ini farklı ülkelere ihraç ediyoruz”

Sürdürdükleri faaliyetlerden söz eden Kanyon Mermer Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü İbrahim Kocaman, “Firmamız 2019 yılında kuruldu. Manisa Saruhanlı’da bulunan mermer ocağımızı ise pandemi döneminde faaliyete açtık. Kurulum aşaması zorlu bir süreçti fakat ekibimizin dinamizmi ve ürünlerimizin kalitesine güvendiğimiz için endişe yaşamadık. Müşteri portföyümüzü ve ürün kalitemizi geliştirerek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Mermer ocağımızda, Diana Grey isimli mermerin üretimini yapıyoruz. Üretim kapasitemiz ise şu an da 3500 ton. Tamamen blok mermer üretimi yaparak, ürettiğimiz ürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. Üretimimizin %70’ini Çin, Hindistan, İtalya, Mısır ve Bangladeş öncelikli olmak üzere farklı ülkelere ihraç ediyoruz. Üretimimizin yüzde 30’luk kısmıyla da iç pazardaki müşterilerimizin taleplerini karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HASEL İş Makinaları, kullanıcıların makine tercihinde etkili oluyor

HASEL’den satın aldıkları makinelerin performansından memnun olduklarını dile getiren İbrahim Kocaman, “Öncelikli olarak bizim için makinenin dayanıklılığı ve yakıt tasarrufu çok önemli. Bu iki koşulu da sağladıktan sonra uzun vadede, satın aldığımız makinenin minimum değer kaybına önem gösteriyoruz. HASEL iş Makinaları ve Hyundai ile 2021 yılında tanıştık. Hyundai’nin inşaat sektöründe kendini kanıtlamış bir marka olduğunu biliyorduk fakat daha önce marka ve temsilcisi HASEL ile hiç çalışmamıştık. Mermer sektörüne adım attığımız o dönemde HASEL İş Makinaları’nın bize göstermiş olduğu ilgi ve güvenden dolayı Hyundai markasını tercih ettik. Şu anda parkımızda toplam 4 adet iş makinemiz bulunuyor. Bunlardan ikisi HASEL’den satın aldığımız Hyundai HL780-9 Marble lastikli yükleyici ve HX500 L ekskavatör modeli” dedi.

İbrahim KOCAMAN – Kanyon Mermer Ocağı Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü

Satış sonrası hizmetler memnuniyeti destekliyor

Hyundai iş makineleri ile çalışmalarını verimli bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade eden İbrahim Kocaman, “HASEL’den ilk satın aldığımız makine Hyundai HL780-9 Marble lastikli yükleyici modeliydi. Daha sonra memnuniyetimiz doğrultusunda ekskavatör yatırımımızda da yine Hyundai markasını tercih ettik. Parkımızdaki Hyundai marka ekskavatör ve lastikli yükleyici, muadil markalara göre daha fazla güç veriyor. Kullanıcı yorumlarına da bakarsak lastikli yükleyici, operatör açısından çok pratik ve kullanışlı. HX500 L paletli ekskavatör de muadillerine göre yakıt tasarrufu konusunda bir adım önde. Makineleri satın aldıktan sonra beklentimizin üzerinde bir performans elde ettik. Satış sonrası hizmetlerde de HASEL ekibinin ilgi ve alakaları devam ediyor. Mevcut ocağımızda yakın bir zamanda yeni bir ekskavatör yatırımımız da olacak. Bu aşamada tercihimizi yine Hyundai’den yana kullanacağız. Hyundai markasına ve HASEL İş Makinaları’na gerek satış öncesi gerek satış sonrası hizmetlerde gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz” sözlerini kaydetti.

Hyundai ile operatör konforu ön planda

Kanyon mermerde 3 yıldır Hyundai HL780-9 Marble lastikli yükleyiciyi kullanan Operatör Rıza Kocatürk, “Makinenin kabini oldukça konforlu. Ayrıca, görüş açısı da yeterli. Makinenin levyeleri çok rahat ve hassas. Uzun saatler çalıştığımızda bile çok fazla yorulmuyoruz. Makine ile çalışırken tonajlı taşları, zorlanmadan rahatça kaldırabiliyoruz. İşlerimizi seri bir şekilde bitirebiliyoruz. HASEL ve Hyundai’ye teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Rıza KOCATÜRK- OPERATÖR

“Mermer zemininde makinenin tutunma kabiliyeti çok yüksek”

Yaklaşık 15 yıldır mermer sektöründe çalışan Operatör Recep Usta, HX500 L modeliyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Makinede bir önceki seriye kıyasla yakıt ve performans olarak iyileştirmeler yapılmış. Çalışmalarımızı gerçekleştirirken operatör konforunun ön planda olduğunu hissediyoruz. Makinede görüş açıları netleştirilmiş. Dar alanlarda manevra yaparken operatöre kolaylık sağlayan arka kamerası tam olarak mermer sektörüne hizmet edecek şekilde tasarlanmış. Sağlamlılığı açısından da HX500 L modelinde iyileştirmeler yapılmış. Şasilerinde ana komponentlerinde güçlendirilmeler yapılmış. Mermer zemininde makinenin tutunma kabiliyeti çok yüksek. Tasarım ve denge olarak çok kaliteli bir iş ortaya çıkarılmış. Tüm mermer ocaklarına Hyundai HX500 serisini tavsiye ediyorum. Hyundai HX500 L ile çalışmaktan memnunuz. HASEL ve Hyundai’ye teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Recep USTA – OPERATÖR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top