Borçelik’in “Oyun Arkadaşım Projesi” ile yüzlerce çocuk eğlenceli bir gün geçirdi

Borçelik, “Oyun Arkadaşım Projesi” kapsamında, Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulu iş birliği ile özel bir etkinliği hayata geçirdi. Etkinlikte, “Meslek Lisesi Varsa Gelecek Var Programı” kapsamında meslek lisesi 12. sınıf öğrencileri “Geleneksel Çocuk Oyunları Eğitimi” alırken; özel gereksinimli öğrencilerle gün boyu oyun şenliği gerçekleştirildi.

Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli galvanizli çelik üreticisi Borçelik, sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında; çocuklara, özel gereksinimli bireylere, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı eğitim olanaklarının yaratılması, geliştirilmesi ve herkes için güvenli, şiddete dayalı olmayan, kapsayıcı ve etkili öğrenme ortamlarının oluşturulması için hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. Borçelik Teknik Akademi ve Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulu iş birliği ile oluşturulan Oyun Arkadaşım Projesi kapsamında gerçekleştirilen oyun şenliği ile yüzlerce özel gereksinimli öğrenci gün boyu geleneksel çocuk oyunlarını oynadı.

Etkinlikte 300 öğrenci ağırlandı

Etkinliğe, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Ali Çılgın ve Özel Eğitim Şube Müdürü Mehmet Güneş ile Borçelik ve Borçelik Teknik Akademi yöneticileri, Yıldırım Belediyesi Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmenleri ve 300 öğrenci katıldı. Etkinlikte çocukların duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimine doğrudan katkı sağlayan; İstop, Mendil Kapmaca, Yakan Top, Bülbül Kafeste gibi birçok geleneksel çocuk oyunu katılımcılara tanıtıldı. Çocuklar, psikomotor gelişimlerini de artıran bu geleneksel oyunları öğrenirken aynı zamanda keyifli zamanlar geçirdi. Borçelik Teknik Akademi bünyesinde yürütülen, “Meslek Lisesi Varsa Gelecek Var Programı” “Sorumlu Vatandaşlık” modülü kapsamında meslek lisesi 12. sınıf öğrencileri, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge birimi temsilcisi Pervin Hazar’dan “Geleneksel Çocuk Oyunları Eğitimi” alarak, etkinlik süresince oyunlarda aktif görev aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top