Ögelpol ince eleyip sık dokuyor

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren Ögepol, ürettiği yerli poliüretan eleklerle ön plana çıkıyor. Poliüretan eleklerin yanında cevher zenginleştirme ekipmanları ve mühendislik çözümleri de sunan firma, Türkiye’nin en önemli maden firmalarının çözüm ortağı olarak ön plana çıkıyor. Ögepol’u firmanın kurucu ortakları Melek Öge ve Cenk Öge ile konuştuk.

Madencilik sektörünün yerli üreticilerinden biri olan Ögepol 2008’den buna sektörde faaliyet gösteriyor. Maden, demir çelik, makine ve inşaat sektörleri için poliüretan elek, aşınma elemanları ve poliüretan yedek parçaları üretimi yapan firma, Türkiye’nin en önemli maden firmaları ile çalışıyor. Ögepol, poliüretan elek üretiminin yanı sıra cevher zenginleştirme ekipmanları ve mühendislik çözümleri de sunuyor.

Poliüretan eleklerim avantajları

Poliüretan hemen hemen her sektörde kullanılıyor. Ögepol özellikle madencilik sektörüne yönelik eleklerin üretimini yapıyor. Poliüretan eleklerin bir çok önemli avantajı olduğunu ifade eden Melek Öge, “ Poliüretan eleğin alternatifi olan çelik eleklerin avantajı sadece ucuz olmasıdır. Fakat ürün alınırken ucuz olmasına rağmen özellikle uzun dönem kullanımlarda elek gözlerindeki boyutlarda aşınmadan kaynaklı değişikler meydana geliyor. Buna ek olarak ani kırılmalar yaşanabiliyor. Fakat poliüretan elekler bu şekilde değildir. Elek gözlerinde ürünün kullanım süresine bakılmaksızın değişiklik yaşanmaz. Ek olarak çelik elekteki gibi ani kırılmalar olmaz ve elek eskidiğinde size haber verir” dedi. Poliüretan eleklerin bir diğer avantajı ise hafif ve modüler olması olduğunu ifade eden Öge, “Böylece kolay montaj yapılır. Nakliye ücretleri de yine çelik eleğe göre uygundur” şeklinde belirtti. Poliüretan eleklerin ne zaman değiştirilmesi gerektiği bilindiği için herhangi bir stok yapma gereği de doğmadığını vurgulayan Öge, çelik eleklerin ise kırılmadan kaynaklı olarak bir stok yapma ihtiyacı doğurur. Bu da ek maliyete neden olur” ifadelerini kullandı.

Poliüretan eleklerin bir diğer önemli avantajı ise dayanıklı olması. Aşınma konusunda çelik eleklere göre oldukça dayanıklı olduğunu belirten Öge “Tüm bunlara bakılarak kısa vadede az maliyetli görünen çelik elekler uzun dönem de ise poliüretan eleklerden çok daha yüksek maliyetleri bulabiliyor. Ek olarak ani kırılmalardan kaynaklı olarak iş kaybına da neden olabiliyor” dedi.

Cevher Zenginleştirme Ekipmanları

Melek Öge ve Cenk Öge

Ağırlık olarak poliüretan elekler üzerine faaliyet gösteren Ögepol, bunun yanı sıra cevher zenginleştirme ve aşınma ekipmanları üretimi ve firmalar için mühendislik hizmetleri de veriyor. Üretimini gerçekleştirdiklerini ekipmanların bir sistemin parçasını olduğunu belirten Melek Öge, “Bunu bir sistem olarak düşünün. Elekler bu sistemin bir parçasıdır. Sistemin düzgün çalışması için diğer ekipmanlarında da işleyişlerine destek veriyoruz” dedi

Hedef kitlemiz Türkiye’nin en büyük maden firmaları”

Maden sektörünün bir çok önemli firması ile çalıştıklarını belirten Öge, “ Hedef kitlemiz büyük maden firmalarıdır. Sektörün liderlerine çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyoruz” şeklinde ifade etti.

Zamanında teslimat, kaliteli ürün

Türkiye’de ve dünyada aynı konsepte ilerleyen bir çok firma bulunduğunu belirten Melek Öge, “Tüm bu firmalardan en önemli farkımız zamanında teslimattır. Bu bizim kırmızı çizgimiz diyebilirim. Sipariş aldığımız müşteriye bir tarih veririz ve o tarihe kesinlikle sadık kalırız. Bu konuda oldukça hassas olduğumuzu vurgulamak isterim” dedi. Fiyat konusunda da kalitelerine uygun bir fiyat politikası uyguladıklarını belirten Öge, “Fiyat konusunda önemli avantajlar sunuyoruz. Fakat kalite bizim birinci önceliğimizdir. Bu bağlamda kalite konusunda asla ödün vermiyoruz” şeklinde belirtti.

Satış sonrası hizmetler

Satış sonrası hizmetler konusunda oldukça hassas olduklarını altını belirten Öge, “Ürünlerimiz ile ilgili bir sorun yaşandığında teknik ekibimiz hızlıca müdahale ediyor. Sorun bizim ürünümüzden kaynaklı değilse bile, mühendislik hizmetleri kapsamında sorunun kaynağını bularak yinede mutlaka müdahale ediyoruz. Müşterilerimize her açından destek olmayı ihmal etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top