TSM Global, Maden Türkiye’de MTG ve VemaTRACK markaları ile öne çıktı

Bu yıl 11. kez düzenlenen Maden Türkiye Fuarı’nın önemli katılımcıları arasında yer alan TSM Global, distribütörlüğünü yaptığı MTG ve VemaTRACK markalarıyla öne çıktı. TSM Global Ürün ve Yedek Parça Müdürü Harun Çakmak, “Paletli Ekskavatör ve Lastikli Yükleyicilerin en önemli ekipmanlarından olan Kovalara yönelik tırnak – adaptör ve koruma sistemleri üreten MTG markamız, özellikle metalik ve kömür madenlerinde, taş ocaklarında yüksek performansı, uzun ömürlü kullanımıyla zor çalışma şartlarına sahip müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Hollanda menşeli alt takım markası VemaTRACK ile de müşterilerimizin ilk tercihi arasında yer almak istiyoruz” dedi.

11. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda TSM Global distribütörlüğünü yaptığı VemaTRACK ve MTG markaları dikkat çekti. MTG’nin 60 yıllık büyük bir firma olduğunu ve bu firmanın bölgesel temsilciliğini yaptıklarını belirten TSM Global Ürün ve Yedek Parça Müdürü Harun Çakmak, fuarda sergiledikleri ürünler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Harun ÇAKMAK – TSM Global Ürün ve Yedek Parça Müdürü

TSM Global iş, inşaat ve madencilik sektörlerine çözüm sunmaya devam ediyor

TSM Global’in, temsil ettiği markalar ile kapsamlı çözümler sunduğundan bahseden Harun Çakmak, “Pazara sunduğumuz yedek parçaları, sarf malzemeleri ve arıza durumda değişen acil ihtiyaç parçaları olarak iki bölümde değerlendiriyoruz. Sarf malzemeyi de kendi arasında ikiye ayırıyoruz. Bunlarda kova ve kova koruyucu olarak ikiye ayrılıyor. Bu kapsamda temsil ettiğimiz İspanya merkezli dünya çapında global bir marka olan MTG’nin, ürünlerini çok uzun yıllardır Türkiye pazarıyla buluşturuyoruz. Bu markamızın yanında bünyemizde yer alan önemle global iş makinesi markaları ile iş, inşaat ve madencilik sektörlerine hizmetlerimiz devam ediyor” dedi.

MTG, geniş ürün gamıyla dikkat çekiyor

Dünyada kalitesiyle öne çıkan markalardan biri olan MTG’nin tırnak üretimini kendi içinde OEM ve after market olarak ikiye ayrıldığını belirten Harun Çakmak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Büyük markaların fabrika çıkışındaki ürünlerini ve dünyadaki metalik madenlerin parça desteklerini sağlıyor. Kendi işini iki kısımda yönetiyorlar. Bir kısmında OEM diğer kısmında after market olarak çalışıyor. MTG sadece tırnak ve tırnak sistemi dediğimiz, kova koruyucuları üretiyor. Bu konuda da güncel üretim teknolojilerini takip ederek, sürekli yeni ürünlerin geliştiriyor ve pazara sunuyor. MTG, her yıl bütçesinin büyük bir kısmını inovasyona yatırarak; ürün kalitesi ve gelişiminde süreklilik sağlıyor. Bu durumda hizmet kalitesini ve müşteriye olan kazanımlarını artırıyor. MTG’nin geliştirdiği kova koruyucu ürünlerini ise yaygınlaştırıp, müşterilerimizin kullanımına açmayı hedefliyoruz. Bu konuda fuarlar bizim için büyük bir fırsat. Sahalarda testler yaparak ürünün kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamak istiyoruz. MTG’yi öne çıkaran bir diğer özelliği de ürün gamının geniş olması. MTG, 1 – 1000 ton aralığındaki makinelerde kullanılabilecek GET ürünlerİ üretiyor. Her bir ürün sınıfında ürün yelpazesi geniş olduğu için farklı tip çalışma zeminine göre uygun tırnak ve koruyucuları kullanma imkanı tanıyor. Buda müşterilerimizin MTG ürünlerini daha uzun süreli kullanmalarını sağlıyor. Ayrıca ürünlerimizin üstün dalıcılık özelliği ile yakıt tüketimini azaltması ve şantiyelerdeki üretim miktarlarını artırması müşterilerimize sunmuş olduğumuz en önemli kazanımlardandır. Bu kapsamda geniş ürün gamımız ve çözüm önerilerimizle müşterilerimize hizmet sunmaya devam ediyoruz.”

Kaliteli ürünler pazarla buluşuyor

Temsilciliğine yaklaşık 6-7 ay önce başladıkları Hollanda menşeli alt takım markası VemaTRACK hakkında bilgi veren Harun Çakmak, “Bu marka aslında Orta ve Doğu Avrupa’da çok biliniyor. Marka fiyat performans odaklı üretimlerini sürdürüyor. Kısa zamanda müşterilerimizden önemli talepler ve memnuniyet verilerini almaya başladık. Madencilik alanı zorlu bir süreç olduğu için makinelerin alt takımı da kısa zamanda aşınıyor. Biz de bu aşınan malzemeleri müşterilerimize yüzde yüz güvenle ve performansla sunmaya çalışıyoruz. VemaTRACK ürünleri, sadece ekskavatör ve dozerde değil delicinin alt takımında da kullanılabiliyor. Bu alt takımın içerisinde palet, zincir, makaralar gibi makinenin hareketini sağlayan temel parçalar bulunuyor. Bu kapsamda VemaTRACK büyük bir avantaj sağlıyor. Kaliteli ürünleri, güçlü stoğumuz ve en iyi fiyat ile müşterilerimize ulaştırarak onların ilk tercihi arasında yer almak istiyoruz” dedi.

“VemaTRACK markasının exclusive bayiliğini aldık”

TSM Global son yıllarda temsil ettiği markaların sayısının artırmasıyla sektörde daha fazla dikkat çekiyor. Markalar ile gerçekleştirdikleri anlaşmalarda finansal ve kurumsal güçlerinin etkili olduğunu vurgulayan Çakmak, “Güçlü şirket yapılanmamız kalite odaklı hizmetlerimiz, bizi finansal açıdan da güçlendiriyor. Biz de bu doğrultuda firmayla yaptığımız görüşmelere istinaden VemaTRACK markasının exclusive bayiliğini aldık. Markanın satış, servis ve yedek parça alanında Türkiye’deki tek yetkilisiyiz. Markamız, palet kullanılan her makinede kullanılıyor. Sadece metal palet değil kauçuk palet çözümleri de sunuyoruz” diye konuştu.

SUMOİL yağ markası hem motor hem de hidrolik sistemlerde kullanılabiliyor

TSM Global olarak iş makinesi sektöründeki tüm alanlarda hizmetlerimize de devam ediyor. İş makinesi ISUZU motoru konusunda da en iyi fiyata orijinal parça satışı sağladıklarına dikkat çeken Harun Çakmak, “Ayrıca hizmet vermiş olduğumuz makinelerinde kullanılan SUMOİL yağ markamız da kendi alanında öne çıkıyor. Bu yağları; motor,hidrolik ve dişli olarak sınıflandırabiliriz. Yüksek performans ve koruyucu özelliklere sahip SUMOIL ürünlerimizi, 20LT’lik bidonlarda, küçük tamamlayıcı paketlerde ve varil seçenekleri ile müşterilerimize sunuyoruz. Müşterilerimizin bu ürünleri gönül rahatlığı ile kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bu ürünlerin eş zamanlı olarak lansmanını yapıyoruz. Madencilik sektörüne hizmet veren tüm firmalara elimizdeki yüksek kaliteli ürünleri sunuyoruz” açıklamalarını yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top