MERMER OCAKLARININ VAZGEÇİLMEZ İKİLİSİ: KOMATSU PC500 & KOMATSU WA500

KOMATSU, 50 TON SINIFINDAKİ PC500LC-10 PALETLİ EKSKAVATÖRÜ VE WA500-6-SM LASTİKLİ YÜKLEYİCİSİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR. MERMER SEKTÖRÜNÜN İHTİYAÇLARINA YÖNELİK GELİŞTİRİLEN MAKİNELER YÜKSEK KOPARMA VE KALDIRMA KUVVETLERİ, SAĞLAMLIKLARI VE DÜŞÜK TÜKETİMLERİ İLE MERMER OCAKLARININ GÖZDE İŞ MAKİNALARI ARASINDA YER ALIYOR.

Komatsu İş Makinaları, Mermer sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen Komatsu’nun 50 ton sınıfındaki hidrolik ekskavatörü PC500LC-10 ve lastikli yükleyicisi WA500-6-SM modelleri, yüksek koparma ve kaldırma kuvvetleri, sağlamlıkları ve düşük tüketimleri ile mermer ocaklarının gözde iş makinaları arasında gösteriliyor.  Komatsu’nun mermer ocaklarının bu zorlu koşulları özelinde yaptığı AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirdiği modelleri, yüksek güç, düşük yakıt tüketimi, sağlamlık, güvenlik ve konfor özellikleri ile mermer ocağı işletmelerinin başlıca tercihlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Komatsu iş makinaları, uzun bakım aralıkları sayesinde sahada iş kaybını engelliyor ve işletme maliyetlerini de aşağı çekiyor.

TAŞIN UZMANI “WA500-6-SM”

Yükseltilmiş taşıma kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve mükemmel stabilitesi ile “Stone Master” yani “Taşın Uzmanı” unvanına sahip Komatsu WA500-6-SM lastikli yükleyicisi, Türkiye’deki mermer ve taş ocakları için özel olarak geliştirdi. WA500-6-SM yüksek motor gücü ve yüksek kaldırma kapasitesiyle mermer ocaklarında öne çıkıyor. Standart modele göre mermer sektörü için özel olarak tasarlanan bomu sayesinde WA500-6-SM mermer şantiyelerinde kesilmiş 30 tonluk mermer bloklarını kolaylıkla kamyona yükleyebiliyor. Komatsu motora sahip WA500-6-SM, güçten ve üretkenlikten taviz vermeden düşük yakıt tüketimi ile çalışıyor. Gürültü seviyesi düşük ve yüksek torklu motor, düşük devirlerde maksimum verim sağlayan yüksek kapasiteli tork konvertörü sayesinde %20’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca %15 arttırılmış mermer blok taş kaldırma kapasitesi ile yüksek üretkenlik sunuyor.

Sınıfındaki en geniş iz genişliğine ve 40° bel kırma açısına sahip WA500-6-SM lastikli yükleyici yürüyüş hızı, motor devri ve gaz pedalı açısını dikkate alan akıllı şanzıman sistemi, soğutma sistemli aks ve diferansiyele sahip. Elektronik kontrollü ergonomik joystickler ve kumanda sistemi, operatöre yüksek hassasiyetle yükleme olanağı tanırken, düşük ses seviyeli, toz geçirmez ROPS/FOPS kabin, geniş, direksiz ve düz camlarının sunduğu görüş açısı ile güvenliği ve kontrol kabiliyetini bir arada sunuyor.

MERMERE MEYDAN OKUYAN PC500LC-10

Maksimum çalışma ağırlığı 52 ton olan ve 2020 yılında tanıtılan Komatsu’nun ağır hı̇zmet tı̇pı̇ yeni hı̇drolı̇k ekskavatörü PC500LC-10 Komatsu motoru ile sahada yüksek koparma performansı ve düşük yakıt tüketimi sağlarken, kabin tasarımı ve teknolojik donanımlarıyla operatöre konforlu ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyor. Tüm komponentleri Komatsu mühendisliği ile geliştirilen PC500LC bu sayede uyum içinde çalışarak %20 daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor ve minimum arıza prensibi ile çalışıyor. Bom ve armı zorlu şartlara uygun olarak güçlendirilmiş PC500LC, 3,5m³ kapasiteli ağır hizmet kovası ve 4,0m³ genel kullanım kovası sayesinde sınıfındaki diğer ekskavatörlere göre daha fazla üretim yapabiliyor.

Müşterilerinin çözüm ortağı olma anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Temsa İş Makinaları’nın her şey dahil hizmet modeli Kompetan avantajlarına sahip Komatsu PC500LC Hidrolik Ekskavatör, 6.000 saat ücretsiz periyodik bakım, 3 yıl veya 6.000 saat uzatılmış komponent garantisi, ücretsiz periyodik yağ analizi ve makine sağlık raporu, ücretsiz operatör eğitimi, ücretsiz VIP Destek Hattı ve tüm bunlarla beraber en yüksek 2. el değeri gibi fırsatları da müşterilere sunuyor.

SAHALARIN KESİNTİSİZ GÜCÜ KOMATSU

Temsa İş Makinaları, satış sürecinde olduğu gibi satış sonrasında da müşterilerinin yanında. Sektörde sağlamlık ve ağır hizmet denildiğinde bomundan şasesine, yürüyüş takımlarına kadar uzun ömürlülüğü ile üne sahip Komatsu iş makinaları, tüm komponentlerinin ve motorunun Komatsu tarafından üretilmesinin sağladığı mükemmel uyum sayesinde sahada minimum arıza riski ile çalışıyor.

Üstün ürün özelliklerini satış sonrası hizmetleri ve akıllı teknolojileri ile birleştiren Komatsu iş makinaları, mermer sektöründe pek çok firma tarafından tercih ediliyor. Geniş bayi ağı ve mobil servis ekipleri ile satış sonrasında makinalarına hızlı müdahale sağlayan Komatsu, aynı zamanda KOMTRAX uydu takip sistemi, güçlü tedarik zinciri sayesinde sunduğu yedek parça tedariki gibi avantajları ile de makinaların işte kalma sürelerini maksimuma çıkarıyor. Yüksek marka ve ikinci el değeri de Komatsu’nun mermer ocaklarında tercih edilmesinde önemli bir etken oluyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top