Epiroc yeni servis yaklaşımıyla, batarya sahiplerine kapsamlı avantajlar sunuyor

Epiroc’un elektrifikasyon çözümleri, Bataryalı Elektrikli Araçlara (BEV) geçiş yapan madencilik müşterilerini desteklemeye devam ediyor. Epiroc’un hizmet portföyüne eklediği yeni servis yaklaşımı, müşterilerin bataryaya sahip olmasına ve en son güncellemeler ile hizmetlerden yararlanmasına olanak tanıyor.

Epiroc’un bataryaları için oluşturduğu Batarya Servisi (Batteries at Service) adlı yeni hizmet konsepti, Epiroc bataryalarını kullanan OEM’lerin yanı sıra Epiroc bataryalı ekipmanlara da uygulanabiliyor. Tüm ekipmana (makine ve batarya) sahip olmayı ve uzatılmış garanti ile batarya servisi için sorunsuz bir hizmetten yararlanmayı mümkün kılan konsept şimdilik yer üstü ve yer altı ekipmanlarını kapsıyor ancak Epiroc pazardan gelecek taleplere göre bu yenilikçi hizmetini genişletmeyi planlıyor.

Çalışmalardaki verimlilik artıyor

Epiroc’un Batarya Servisi (Batteries at Service), batarya telematik sistemi ve ekipman kontrollerinin yanı sıra uzatılmış garanti gibi avantajlar da sunuyor. Ayrıca ekipman denetimleri, planlanmamış duruş sürelerini ve üretim kayıplarını azaltan proaktif profesyonel denetim olanağı sağlarken verimliliği artırıyor ve güvenliği geliştiriyor. Batarya Servisi, parçaların ve bileşenlerin erken arızalanması durumunda oluşan maliyetleri içeren genişletilmiş bir garantiyi de kapsıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Epiroc Global Ürün Müdürü Daniel Jonsson, “Batarya telematiği ile batarya sağlığını takip edebiliyor, elde ettiğimiz içgörülere adapte edebiliyor ve bu içgörülere dayanarak iyileştirebiliyoruz. Ayrıca teknisyenlerimizin batarya sağlığı hakkında her zaman bilgi sahibi olabilmeleri için tüm batarya verilerini, bataryada hazır bulunduruyoruz” ifadelerini kullandı.

Döngüsellik yaklaşımıyla yeşil geçişe fayda sağlıyor

Diğer taraftan, Epiroc’un elektrifikasyonun temel unsurlarından biri olarak gördüğü döngüsellik yaklaşımı, müşterilerin kullanılmış Epiroc bataryalarını geri dönüşüm için iade ettiğinde batarya alt paketlerinde indirim olanağı sunuyor. Bu, doğrusal bir iş modeli üzerinde döngüsel bir yaklaşımı mümkün kılarak hem müşteriye hem de yeşil geçişe fayda sağlıyor. Jonsson, “Bu servis konseptini sunabildiğimiz için çok mutluyuz. Bu teklifle bataryalarımızın kullanımını güvence altına alıyor ve müşterilerimize bu önemli teknoloji değişiminde gönül rahatlığı sağlayabiliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top