Marubeni Dağıtım ve Servis, Komatek 2024’te tüm ürün gamını sergiledi

Marubeni Dağıtım ve Servis, Komatek 2024’te Komatsu, Bomag, GHH, Crown ve Montabert markalarına ek olarak “Akıllı Saha” markası kapsamındaki Leica Geosystems ve Topcon ürünlerini, kapalı ve açık alanlardaki iki farklı standında ziyaretçiler ile buluşturdu.

29 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Komatek 2024’te, temsilciliğini üstlendiği Komatsu, Bomag, GHH, Crown ve Montabert iş markaları ile “Akıllı Saha” çözümleri sunan Leica Geosystems ve Topcon ürünleriyle yer alan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., fuar ziyaretçilerine kapsamlı ürün ve hizmetlerini sergiledi. Komatek 2024’ün sektörü bir araya getirdiğini ve bu sayede hem mevcut iş ortaklarıyla buluştuklarını hem de yeni müşteri bağlantıları edindiklerini belirten Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO Burçak Birand, fuar süresince hem güncel modellerini sergilediklerini hem de önemli kampanyaları gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Burçak BİRAND – Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO

Komatsu’nun geniş ürün gamı ziyaretçiler ile buluştu

Fuar alanında Komatsu PC950LC-11E0 ekskavatörün öne çıktığını belirten Burçak Birand, “Komatsu PC950LC-11E0 ekskavatörümüz, adeta fuarın yıldızı oldu. 100 tonluk çalışma ağırlığı, 550 beygir gücündeki motoru ve 6.5 metreküplük standart kova kapasitesiyle fuardaki en büyük ekskavatör oldu. Geniş kova kapasitesi ve yeni nesil motora sahip olan Komatsu PC950LC-11E0, üretim verimliliğini %50’ye varan oranda artırırken %40’a varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Komatsu D85EXi-18E0 akıllı dozerimiz ise saha proje verilerine göre bıçak yüksekliğini ve tilt konumunu otomatik olarak kontrol eden 3D GNSS (Küresel Navigasyon Uydu Sistemi) makine kontrol sistemiyle büyük ilgi gördü. Tüm zorlukları yola getiren Bomag BF 800 C-3 S 600 finişerimiz ise eşsiz MAGNALIFE ısıtma teknolojisi, yüksek tabla ağırlığı ile müthiş ön sıkıştırma ve düşük yakıt tüketimiyle, otoyol ve havaalanı başta olmak üzere en büyük yol projelerinin yıldızı olarak fuarın en dikkat çeken seçenekleri arasında yerini aldı. Komatsu’nun diğer ekskavatör ürünlerinden PC290LC-11E0, PC360LC-11E0 ve PC490LC-11E0; lastikli yükleyicilerinden WA320-8E0, WA380-8E0 ve WA475-10E0, greyder GD675-7E0 ve D85EXI-18E0 akıllı dozerimiz de fuarda yer aldı” dedi.

“Bomag yol projelerinin yıldızı oldu”

2024 yılı itibarıyla Türkiye temsilciliğini üstlendikleri yol ve asfalt makineleri üreticisi Bomag’ın da 8 farklı ürünüyle fuarda yer aldığını belirten Burçak Birand, “Bomag BF 800C-3 finişer, eşsiz MAGNALIFE ısıtma teknolojisi, yüksek tabla ağırlığı ile müthiş ön sıkıştırma ve düşük yakıt tüketimiyle, otoyol ve havaalanı başta olmak üzere en büyük yol projelerinin yıldızı oldu. Bomag BF200 C-2 S200TV ise markanın kompakt, güçlü ve güvenilir finişeri olarak dikkat çekti. Bomag’ın pnömatik tekerlekli silindiri BW 28 RH, asfalt silindiri ailesinden BW 120 AD-5, BW 161 AD-5 ve BW 202 AD-5’e ek olarak toprak silindirlerinden BW 213 D-5 ve BW 216 D-5’i de Komatek 2024’te sergiledik” dedi.

 

En güncel modeller ziyaretçilere tanıtıldı

Komatek Fuarı’nda geniş ürün gamıyla yer alan Marubeni Dağıtım ve Servis, 2024 yılında temsilciliğini üstlendiği bir diğer marka olan GHH’ın MK-A20 yer altı kamyonunu da ziyaretçilere tanıttı. Dünyanın önde gelen endüstriyel kaldırma ekipmanları ve depo çözümleri markası Crown’ın yeni nesil forkliftlerinden dizel CD 30 S-9 ve akülü CB 30 X-7 de fuardaki yerini aldı. Hidrolik kırıcı üretimindeki dünyaca öncü markalardan Montabert, yüksek dayanıklılık ve performans sunan XL1900 ve XL2700 hidrolik kırıcılarına ek olarak CPA30-150 delici modelini de fuarda tanıttı. Ayrıca iş makinelerinin yanında “Akıllı Saha” markası çözümleri kapsamında, Leica Geosystems ve Topcon’un da güncel ürünlerini kapsıyordu.

 

Fuar süresinde kampanyalar da sunuldu

Komatek 2024 süresince temsilciliğini üstlendikleri markalarla ilgili önemli kampanyaları da sürdürdüklerini kaydeden Burçak Birand, “Marubeni Dağıtım ve Servis kapsamındaki Komatsu ürünlerinde, 3 yıl/6.000 saat komponent uzatılmış garanti, 3 yıl/6.000 saat (12 adet), her 500 saatte bir ücretsiz bakım, 1.000 saatte bir klima filtreleri değişimi ve her 500 saatte bir hava filtre değişimi gibi pek çok bakım avantajını sunduk. Bomag markasına özel satış sonrası hizmetlerde ise finişer modelleriyle uyumlu “Palet Pabucu Seti” ve kazıma makineleriyle uyumlu “Asfalt Kazıma Ucu”na özel, kısıtlı sayıdaki stokta sunduğumuz kampanya sayesinde pek çok iş ortağımız, Bomag yetkili servislerinden avantajlı koşullarla makine bakımlarına yeni yatırım yapma imkanı buldu. Bu ve benzer kampanyalar için her zaman müşterilerimiz bizlerle iletişime geçebilirler” ifadelerini kullandı.

 

“Sektör olarak birbirimize olan özlemimizi İstanbul’da giderdik”

Komatek 2024’ün sektörü bir araya getirdiğini ve bu sayede hem mevcut iş ortaklarıyla farklı bir ortamda buluştuklarını hem de yeni bağlantılar kurduklarını kaydeden Birand, “Bu doğrultuda Marubeni Dağıtım ve Servis kapsamına yeni katılan Bomag ve GHH gibi markalarımızı duyurmak ile ilgili değerli bir etkinlik oldu. Bir süredir Komatek gibi geniş ölçekli bir makine fuarı olmadığından, sektör olarak birbirimize olan özlemimizi İstanbul’da giderdik. Hem özel hem de kamudaki iş ortaklarımızla bir araya geldik. Fuara büyük ilgi vardı ve bunun sonucunda yüksek katılım gerçekleşti. Komatek 2024’ün sektörümüze olumlu katkılarının olduğunu gözlemledik” açıklamalarını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top