Xylem Türkiye, IMCET’te madencilik sektöründe ki çözümlerini tanıttı

Türkiye’nin en büyük madencilik etkinliği Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi (IMCET) bu yıl 27.kez düzenlendi. Etkinlikle dünyanın çeşitli ülkelerinden katılım sağlayan uzmanlar, bilim insanları ve sanayiciler bir araya geldi. Xylem Türkiye’de, 27. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Sergisi’nde (IMCET) madencilik sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı.

Su ile ilgili kritik sorunlara yenilikçi çözümler geliştirerek müşterilerinin su ve kaynak yönetimlerini optimize etmeyi sağlayan Xylem, Türkiye’nin en büyük madencilik etkinliği olan IMCET’te madencilik sektörü çözümlerini tanıttı. Birçok ülkeden makine, donanım ve teknoloji firmalarının ürünlerinin sergilendiği etkinlikte Flygt markasının drenaj pompaları ile Goulds Water Technology markasının santrifüj pompalarını tanıtan Xylem Türkiye, madenlerdeki su yönetimi ve çözümleriyle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Maden uygulamalarına eksiksiz çözüm

Açık maden uygulamaları, mineral işleme uygulamaları, yer altı uygulamaları ile madencilik endüstrisine eksiksiz bir yelpazede çözümler sunan Xylem madencilik operasyonlarında suyun tedariği, drenajı, tekrar kullanımı için dikey veya yatay milli pompalar, süspansiyon sağlamak amacıyla mixerler, UL-FM onaylı yangın pompası ve sistemleri, ısı eşanjörleri, arıtma ekipmanları ve sistemleri, izleme, analiz, ölçümleme cihazları gibi tercih edilen ürünleri bünyesinde bulunduruyor.  Xylem çatısı altındaki Flygt drenaj pompaları; 0,42kW ila 90kW motor gücü aralığıyla en zorlu koşullara dayanacak sağlamlıkta ve çok uzun süre sorunsuz çalışacak şekilde tasarlandı.

Yüksek kaliteli ürün gamı

Xylem’in Goulds Water Technology markasına ait santrifüj pompaları, yüksek kaliteli ürün gamı ile üst düzey performans sağlıyor. Sağlam ve uzun ömürlü ürün yelpazesi ile öne çıkan Goulds Water Technology derinkuyu pompalar, 4″ ile 12″ası çok fazla sayıda üründen oluşuyor; pik dökümden dublex paslanmaza kadar farklı malzeme tipleri bulunuyor. Aktif drenaj, su temini, açık ocaklardan su drenajı gibi uygulamalarda kullanılan bu pompalar, 520m3/h debi ve 700m basma yüksekliğine ulaşabiliyor. Goulds Water Technology yatay ve dikey çok kademeli pompalar ise yeraltı ve yer üstünde farklı uygulamalarda drenaj, su temini ve tahliyesi ile çeşitli proseslerde kullanılabiliyor. Bu pompalar, 1800m3/h debi ve 630m basma yüksekliğine kadar çıkabiliyor. Türkiye’de ve dünyada birçok madende kullanılan Xylem’in Flygt drenaj pompaları ile Goulds Water Technology santrifüj pompaları etkinliğin sergi alanında ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top