Volvo CE, “Volvo Days 2024” ile yeni ürün serisini tanıttı

İsveç’in Eskilstuna kentinde düzenlenen Volvo Days, şirketin geçen yıl ağustos ayında burayı yeni şirket merkezi olarak duyurmasından bu yana düzenlenen ilk büyük organizasyon olarak dikkat çekiyor. Volvo’nun amiral gemilerinin sergilendiği etkinlikte; müşteriler, Volvo CE’nin hem elektrikli hem de konvansiyonel çözümlerdeki son yeniliklerini daha yakından tanıma fırsatı buldu.

İsveç’in Eskilstuna kentinde düzenlenen Volvo Days 2024’te konuşan Volvo CE Başkanı Melker Jernberg, “İnşaat sektörü değişiyor ve biz Volvo CE olarak sadece değişimin içinde yer almak istemiyoruz, ona liderlik etmek istiyoruz. Volvo Günleri 2024, şimdiye kadar yaptığımız hem geleneksel hem de elektrikli ürünlerden oluşan en iddialı ve en büyük ürün serimizi açıkladığımız dönüm noktası niteliğinde bir etkinlik olarak öne çıkıyor” dedi.

Melker JERNBERG – Volvo CE Başkanı

Dünya standartlarındaki ürünler ilgi çekiyor

Volvo CE, çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için çok yönlü teknoloji yaklaşımı doğrultusunda, Volvo EC500, EC400 ve EC230 olmak üzere yeni nesil yenilikçi ekskavatörlerini pazarla buluşturuyor. Şirket tarafından EC210 ve ECR145’i de içeren serinin, yeni bir elektro-hidrolik sistemde akıllı teknoloji ve iyileştirilmiş insan makine arayüzü (HMI) ile donatılmış ve artırılmış yakıt verimliliği, üretkenlik, güvenlik ve toplam sahip olma maliyeti için tasarlandığı belirtiliyor.

Yeni modeller de HVO100 ile çalışmayı destekliyor

Volvo Günleri’ndeki ürünler arasında ayrıca, Volvo CE’nin belden kırmalı kamyonlar alanında endüstri öncülerinden olan ön görünümü tamamen yenilenmiş A40 ve R60 ile R70 sabit dorseli kamyonları da yer alıyor. Diğer geleneksel Volvo CE makinelerinde olduğu gibi, portföye eklenen yeni modeller de geleneksel dizel yakıta kıyasla karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltan yenilenebilir HVO100 (hidrojene bitkisel yağ) ile çalıştırılabiliyor. Bu yeni seriler, elektrikli çözümleriyle Volvo CE’nin farklı ihtiyaçlarına yanıt verebilecek donanıma sahip makineleri müşterilerine sunduklarını söyleyen Volvo CE Uluslararası Satış Bölgesi Başkanı Joakim Arndorw, “2040 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonu hedeflerine yaklaşırken bu doğrultuda anlamlı yenilikleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Joakim ARNDORW – Volvo CE Uluslararası Satış Bölgesi Başkanı

“Elektrifikasyon konusunda attığımız adımlar yeni iş fırsatlarının önünü açıyor”

2019 yılında ilk kez gerçekleştirdikleri Volvo Days etkinliğinden bu yana ürün gamında büyük değişimlerin yaşandığını vurgulayan Avrupa Satış Bölgesi Başkanı Carl Slotte, “Geçmişten bugüne düzenlediğimiz Volvo Days etkinlikleri, bugün sunduğumuz geniş elektrikli makine ve şarj çözümleri yelpazesine kadar elektromobilite yolculuğumuzda ne kadar ilerlediğimizi gösteriyor. Orta ve ağır segment makinelerin elektrifikasyonu konusunda attığımız adımlar, dünya çapındaki toplumlar düşük karbonlu bir geleceğe geçerken, daha fazla müşterinin operasyonlarını karbondan arındırmasının ve yeni iş fırsatlarını yakalamasının önünü açıyor” sözlerini kaydetti.

Carl SLOTTE – Avrupa Satış Bölgesi Başkanı

My Equipment dijital uygulaması ile daha verimli şarj döngüsü

Volvo CE, etkinlikte halihazırda piyasaya sürülen 23 tonluk EC230 Elektrikli ekskavatör ve kablo bağlantılı EW240 Electric MH gibi elektrikli çözümlerin yanı sıra bir dizi yeni akülü elektrikli ekipman da sunuyor. Bunlar arasında, Volvo’nun elektrikli tekerlekli ekskavatörlerinin ilki olan EWR150 Electric ve 2024’ün sonlarından itibaren seçilen pazarlarda sınırlı miktarlarda kademeli olarak piyasaya sürülmesi planlanan L90 Electric ve L120 Electric tekerlekli yükleyiciler yer alıyor. Müşterilerin şarj sürecini daha verimli yönetmelerine yardımcı olan yeni My Equipment dijital uygulaması da Volvo CE’nin güvenilir bir elektrik ekosistemi sağlamaya olan bağlılığını gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top