Vega ile uzun ömürlü, güçlü çözümler

Vega İş Makinaları, “Vega” marka hidrolik kırıcı modelleri ve hidrolik kırıcı parçaları ile Türkiye ve dünya pazarında dikkat çekiyor. Üretimde kalite, uzun ömür ve düşük bakım maliyetleri üzerine odaklanan firma, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile dünyanın önemli markalarından biri olmayı hedefliyor

Türkiye’nin dünya üzerindeki önemli markalarından biri olma hedefiyle kurulan Vega İş Makinaları, ürettiği Vega marka hidrolik kırıcı ve hidrolik kırıcı parçaları ile yurt içi ve yurt dışı pazarındaki yerini aldı. İstanbul’da yer alan tesislerinde en son teknoloji CNC tezgahlarda üretim yapan firma, ısıl işlem proseslerini titizlikle yerine getiriyor. Üretim öncesi ve sonrası ölçü ve mukavemet testlerini de hassasiyetle uygulayan Vega İş Makinaları, sahip olduğu teknolojik alt yapısı ile müşterilerine kalite standartları yüksek ürünler sunuyor.

Müşteri odaklı yaklaşım

Kurulduğu günden bu yana dünya pazarında yer alan önemli kırıcı markalarına, üstün teknoloji ve yüksek kalite standartlarında yedek parça üreten Vega, uzman ekibi ile sektörde önemli işlere imza atıyor. Sektörel çalışma koşullarına uygun doğru ürünler ile müşterilerine çözüm sağlamayı misyon edinen Vega İş Makinaları, müşteri odaklı yaklaşımı, kaliteli imalatı, yatırımları ve geniş ürün yelpazesi ile her geçen gün büyümesini sürdürüyor. Bütün Vega marka hidrolik kırıcı modelleri ve hidrolik kırıcı parçalarını CE standartlarında ve İSO 9001 standartlarına uygun olarak üreten firma, orta ve üst düzeydeki pazar için odak noktasını; iyi kalitede, rekabetçi, düşük bakım maliyetli, uzun ömürlü hidrolik kırıcılar ve hidrolik kırıcı parçaları imal etmek üzere oluşturdu. Vega İş Makinaları tarafından üretimi yapılan ve pazara sunulan bazı ürünler arasında ise kırıcı alt gövdesi, silindir, piston, kafa burcu, dayama ve merkezleme burçları, valf gövdesi, boy ve kabin saplamaları, alt üst somun, civatalar, kama tutucu pimler, akümülatör, diyafram, titreşim ve dayama takozları, tamir takımları ve kırıcı uçları yer alıyor. İstanbul merkezli yönetilen firma, yurt geneline yayılmış servis istasyonlarının yanı sıra bölge temsilcilikleri aracılığı ile satış ve yedek parça hizmetlerini etkin biçimde sürdürüyor.

Maden ve Ocak Teknolojileri, Vega İş Makinaları’nı ziyaret etti ve firma yetkilileri ile bir araya gelerek, firmanın faaliyetleri ve hizmetlerini konuştu.

Müşterilerinize kaç çeşit kırıcı modeli sunuyorsunuz? Kırıcı modellerinizi detaylıca anlatır mısınız?

140 kilogramdan 4 tona kadar çalışma ağırlığına sahip (1,5 – 65 ton aralığındaki iş makinelerine uygun), G-Line ve H-Line olmak üzere iki farklı seride toplam 13 model kırıcımız bulunmaktadır. Vega Hidrolik Kırcılar için tasarlanmış valf sistemi, basit hidrolik dönüşüm; kırıcıların daha az yağ debisi ile yüksek verimli ve güvenli bir çalışma sağlar. Vega Hidrolik Kırıcıları, düşük ağırlıklarda, daha yüksek darbe gücüne sahiptir. Bu sayede daha az hidrolik güce gereksinim duyar ve böylelikle daha küçük iş makinesi kullanımını mümkün kılarak, iş makinesi yatırım maliyetini azaltmış olur. Bununla birlikte iş makinesi, kırıcı için gerekli olan hidrolik gücü daha az yakıtla çalıştıracağı için işletme maliyetlerinin de düşmesi sağlanmış olur. Tamamen kapatılmış dış gövde, sade tasarım ve kullanılan özel malzemeler ile gürültü seviyesi düşürülerek, çevreye etkisi azalmış ve operatörün konforu artırılmıştır. Vega Hidrolik Kırıcıları’nın sade yapısı kullanıcılarına daha düşük bakım maliyeti sunmaktadır. Daha az parça ile üretilen kırıcılarımız, daha kolay bakım yapılabilmesinin yanında kullanılan yüksek kaliteli malzemeler sayesinde yedek parçaların uzun ömürlü olmasını ve daha az bakım yapılmasını sağlar.

Müşteriler, neden Vega marka kırıcı ve yedek parçalarını tercih etmeliler? Sizi rakiplerinizden ayıran özellikler nelerdir?

Üretime başlamadan önce uzun yıllara dayanan tecrübemize, ciddi bir şekilde yaptığımız piyasa araştırma bilgilerini de ekledik. Hidrolik kırıcı kullanımı olan her sektörden müşterilerimiz ile görüşerek onların beklentilerini öğrendik, fikirlerini aldık. Topladığımız bu bilgiler doğrultusunda üretime geçtik. Yani Vega Hidrolik Kırıcıları, bizim değil müşterilerimizin üretimidir. Çok iyi bildiğimiz bir gerçek var ki, sektörümüzün üretici/distribütörden en büyük beklentisi yaygın servis hizmeti ve yedek parça tedariğidir. Bildiğimiz bu durum yıllardır bu konuda sürekli yatırım yapmamızı, kendimizi sürekli geliştirerek büyümemizi sağlamaktadır. Şu anda bölge müdürlüklerimize ilave 20 ye yakın yetkili servis ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu sayı her geçen gün daha da artmaktadır. Müşterilerimize sadece Türkiye de değil dünyanın herhangi bir ülkesinde hizmet verebiliriz. Müşterilerimiz ile yapmış olduğumuz bakım anlaşmaları çerçevesinde, onların orijinal parça kullanarak bakımlarını aksatmadan yaptırmalarını sağlıyoruz. Makinelerinin ömürlerini etkin ve verimli şekilde uzatıyor aynı zamanda 2.el değerlerinin yüksek olmasını sağlıyoruz. Bütün Vega hidrolik kırıcı modelleri ve hidrolik kırıcı parçaları, en son teknoloji CNC tezgahlarda, en yüksek kalitede hammadde kullanılarak, CE ve ISO 9001 standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Kalite kontrol süreci; her bir Vega hidrolik kırcısı ve yedek parçaları için fabrikada üretim aşamasında başlayan ve montaj noktasına kadar devam eden bir süreçtir.

Satış sonrası hizmetler olarak müşterilerinize sunduğunuz hizmetlerden bahseder misiniz?

Alfatek, koşulsuz müşteri memnuniyetini temel prensip olarak belirlemiştir. Bu prensip doğrultusunda İstanbul Genel Müdürlük ve merkez servisimizin yanında, bölge müdürlüklerimiz ve bölge temsilciliklerimize ilaveten Türkiye geneline yayılmış 20’ye yakın yetkili servis ile en etkin ve hızlı şekilde hizmet vermekteyiz. Aynı anlayış ve aynı kalitede yurt dışında faaliyet gösteren müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

2019 yılının ilk yarısını tamamladık. Vega İş Makinaları nasıl bir ilk yarı geçirdi ve yıl sonu hedefleri nelerdir?

2018 yılının özellikle ikinci yarısından itibaren başlayan ekonomik kriz sektörümüzü olumsuz etkiledi. 2019 yılının ilk 6 aylık değerlendirmesinde iş makineleri pazarındaki daralmanın % 75 seviyelerinde olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte mevcut ekonomik krizi ve projeleri değerlendirerek belirlediğimiz hedeflerimiz doğrultusunda ilk 6 ayı yüksek hedef yaklaşım yüzdesi ile tamamladık. Bu süreçte imalat hattımızı yenileyerek büyüttük. Yeni H-Line mdel kırıcılarımızı piyasaya tanıtarak satışına başladık. Yılın ikinci yarısının daha iyi geçeceğini ve yıl sonu hedeflerimize sorunsuzca ulaşacağımızı tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top