Maden Türkiye 2024, sektörde büyük ilgiyle karşılandı

Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 2-5 Mayıs 2024 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Çok geniş bir coğrafyaya yayılmış büyük bir ticaret hacmine sahip olan fuarda, toplam 85 ülkeden alıcı ürün ve hizmetleri tek çatı altında inceleme fırsatı buldu. Fuar alanı Avrupa, Asya, Okyanusya, Afrika, Orta Doğu, Balkanlar, Kuzey ve Güney Amerika dahil olmak üzere dünyanın farklı yerlerinden gelen toplam 22.092 ziyaretçiyi ağırladı.

Maden Türkiye Fuarı’nda 710 firma ve firma temsilciliği ile birlikte sektörün önde gelen isimler ve yenilikçi markalar buluştu. 22.092 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, madencilik sektöründeki güncel gelişmeleri takip etmek isteyenler için vazgeçilmez bir platform oldu. Ziyaretçiler, 48.000 metrekarelik alanda delici makine ve ekipmanlardan kesme-yükleme-taşıma makine ve ekipmanlarına, jeolojik etüt ekipmanlarından sondaj makine ve ekipmanlarına, öğütme, kırma-eleme-ayıklama makine ve ekipmanlarından kimyasal zenginleştirme malzeme ve ekipmanlarına, iş ve işçi sağlığı ekipmanlarından jeneratörler, elektrik motorları, transformatörlere kadar maden dünyasına ait her şeyi tek çatı altında bulabilmenin avantajını bir kez daha yaşadı.

Ticaret hacmi geniş bir coğrafyaya yayıldı

Maden Türkiye Fuarı’nı ziyaret eden profesyonellerin %25’i Avrupa ülkelerinden, %25’i Asya ve Okyanusya’dan, %23’ü Afrika ülkelerinden, %11’i Orta Doğu’dan, %9’u Balkanlardan ve %7’si da Kuzey ve Güney Amerika’dan geldi. Çok geniş bir coğrafyaya yayılmış büyük bir ticaret hacmine sahip olan fuarda, toplam 85 ülkeden alıcı ürün ve hizmetleri tek çatı altında inceleme fırsatı buldu.

Hem iş ağını genişletme hem bilgi edinme imkanı elde edildi

Fuarda gerçekleştirilen iş bağlantılarının yanı sıra, maden sektöründeki önemli konulara yer verilen 2 panel gerçekleşti. 3 Mayıs 2024, fuarın 2. Gününde gerçekleşen “Kritik Mineraller” ve ’Sürdürülebilir Madencilik’’ panelleri hem ziyaretçiler hem de katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Maden Sektörü 2026 heyecanla bekleniyor

Başarılı geçen 2024 yılı fuarının ardından sektör gözlerini 6-9 Mayıs 2026 tarihine çevirdi. Katılımcı firmalar, bu tarihi şimdiden takvimlerine işaretledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top