Komatsu, GHH markasının satın alımını tamamladı

Komatsu, merkezi Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde bulunan yeraltı madenciliği, tünel açma ve özel inşaat mühendisliği ekipmanları üreticisi GHH Group GmbH’yi (GHH) satın alma işlemini tamamladı.

Komatsu, Almanya merkezli GHH Group GmbH’yi (GHH) satın alma işlemini tamamladı. Tamamlanan satın alma süreciyle birlikte GHH’nin özellikle yükleyiciler (LHD’ler) ve belden kırmalı damperli kamyonlara odaklanan geniş ekipman yelpazesinin, Komatsu’nun büyüyen yeraltı madenciliği ürün yelpazesini geliştireceği söyleniyor. Ayrıca ekipmanın tüm ömrü boyunca satış sonrası parça ve servis desteğini de kapsadığı belirtiliyor. Ayrıca Komatsu, GHH’nin Avrupa, Güney Afrika, Hindistan ve Şili’deki önemli pazarlardaki fabrikalarını ve yeniden inşa tesislerini ekleyerek küresel müşterilere yönelik yeraltı madenciliği teklifini genişletmeye kararlı olduğunu da ekliyor.

“Yeni bölgelerdeki ürünlere erişimini artırmak için birlikte çalışacağız”

Satın alma hakkında değerlendirmelerde bulunan Komatsu Madencilik İş Birimi Başkanı Peter Salditt, “Yetenekli GHH personeli artık Komatsu’nun bir parçası ve yeni birleşik ekibimiz, teklifleri genişletmek ve müşterilerin yeni bölgelerdeki ürünlere erişimini artırmak için birlikte çalışacağız. Müşterilerimizin operasyonlarına değer katmak için işbirliğine başlamaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top