Metso yeni XM Serisi ile sahada dikkat çekecek

Madencilik operasyonlarında, zorlu koşullara dayanabilmek için sağlam ve verimli çözümler sunan Metso, yeni ürün gamı XM Serisini tanıttı.

Metso XM Serisi, dayanıklılığı öne çıkaran oldukça kapsamlı bir seri olarak piyasaya sürülüyor. XM Serisinin bazı özellikleri şimdiden dikkat çekiyor. SmartCone ile; operatör uzmanlığına ihtiyaç duymadan, optimum kırma parametrelerini tanımlayan bir sistem vadediyor. Ayrıca kırma sürecini optimize ederek, üretimi yüzde 10’a kadar artırabiliyor. SmartStation özelliğiyle; birincil kırma aşamasını, belirtilen özelliklere uygun olarak ürün sağlıyor. Akış sürecini verimli bir şekilde yönetiyor. Mineral Crusher Pilot (MCP) otomasyonu ise; MCP kırıcının sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Metso’nun MCP’si sorunsuz entegrasyon sağlayarak uzaktan teşhise ve hatta uzaktan eylemlere olanak tanıyor.

Kırıcı dayanıklılığı ve bakımında son teknoloji

Sektörde öne çıkan Superior MKIII birincil döner kırıcı ve Nordberg MP konik kırıcılar, en zorlu görev parçalarını, artırılmış kullanım ömrünü, iyileştirilmiş bakım süresini ve güvenliği sunmak için XM Serisi ile yükseltildi. Superior XM Serisi ile manto ömrü yüzde 50’ye kadar artırılmış, konkavların ve koruyucu parçaların ömrü iki katına çıkarılmış uzun ömürlü parçalar öne çıkıyor. Bakım, muayene kapakları ve makinenin içindeki contaların yeniden konumlandırılmasının ortadan kaldırılmasıyla görsel rehberlikle basitleştirildi. Optishell ile konkavların ömrü, birincil istasyondaki tek bir besleme noktası için %40’a kadar uzatılıyor. Ayrıca Optishell teknolojisi kabukları ve örümceği döndürürken vinç ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.

Uzun ömürlü kullanım sağlanıyor

Nordberg MP XM Serisinin gelişmiş dayanıklılığı, 3 kat daha sağlam olan dövme kafada yansıtılıyor. Boşluk astarlarının ömrü yüzde 50’ye kadar artıyor ve koruyucu parçaların ömrü dört katına çıkıyor. Kırıcının içindeki torç ısıtma işlemlerinin bastırılması, ağır aletler yerine taşınabilir aletlerin kullanılması ve sıkıştırma halkası tertibatının ters çevrilmesi ihtiyacının ortadan kaldırılmasıyla bakım daha güvenli ve daha verimli hale geliyor. Ayrıca Metso’nun garanti programı, zamanında müdahale ederek kesinti süresini en aza indirmeye yardımcı oluyor. Metso’nun XM Serisi yalnızca kayaları kırmakla ilgili değil; madencilik operasyonlarını dönüştürme faaliyetlerinde de öne çıkıyor. Dayanıklılık ve ömür boyu garantiyle, kırma performansınızı bir üst seviyeye taşımak için güvenilir bir çözüm sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top