GRT, madencilik sektöründe ortaya çıkan toz parçacıkları için SMART Dosing Units’u geliştirdi

Global Road Technology (GRT), maden sektörü sebebiyle ortaya çıkan toz kirliliğini engellemek üzere SMART Dosing Units (SDU)’i geliştirdi. Yollarda daha verimli toz kontrolleri yapılması amacıyla üretilen SMART Dosing Units, Avustralya’da bulunan zorlu maden sahalarında test edildi.

GRT mühendisleri tarafından tasarlanan SMART Dosing Units’ler ürün dozajını, hata tespitini ve akış hızlarını uzaktan kontrol etme ve otomatikleştirme yeteneği sağlayan elektrikli ve mekanik donanımla birleştirilmiş merkezi bir kontrol ve iletişim modülünden oluşuyor. Madencilikte ortaya çıkan tozlar için kullanılan su bazlı geleneksel yöntemlerin yerini alacak üniteler, havaya saçılan yüksek seviyedeki zararlı partiküller nedeniyle yaşanan kazaları en aza indirecek.

Parçacık kirliliğini azaltmaya yardımcı olmak için veri ve otomasyon kullanılıyor

GRT Genel Müdürü Troy Adams, otomasyona yapılan bu yatırımın, kaynak şirketlerinde çalışanları ve yakınlarda bulunan toplulukları korumak için hayata geçirildiğini belirtti. Hükümetlerin toz kirliliği konusunda daha sıkı kontroller talep etmesinin ardından üretilen SMART Dosing Units’ler ilk olarak Afrika, Meksika ve Brezilya’da piyasaya sunulacak. Yeni ürünler hakkında açıklamalarda bulunan Adams, “Ürünlerimiz, madencilik faaliyetlerinde ortaya çıkan toz parçacıklarının yayılmasını engellemeye yönelik tasarlandı. Kaynak şirketleri için ürettiğimiz bu ürünler, parçacık kirliliğini azaltmaya yardımcı olmak için veri ve otomasyon kullanıyor. Üniteler verimliliği en üst düzeye çıkaran doğru miktarların sahada dağıtılmasını sağlamak için uzaktan yönetim ve iletişime izin verecek teknolojiyle donatıldı. Tasarladığımız Haul-Loc ve GRT gibi ürünlerde etkin toz kontrolü ve kritik verileri sağlamak için otonom sistemlerin özelliklerini aktifleştirin” dedi.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top