DEKORASYONA YÖN VEREN TÜRK DOĞAL TAŞLARI İTALYA’DA SAHNE ALACAK

İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer

TÜRK DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDELERİNDEN BİRİ OLAN MARKALAŞMA ÇALIŞMALARI İÇİN FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN İMİB, MARMOMAC INTERNATIONAL TRADE FAIR FOR STONE DESIGN AND TECHNOLOGY 2021 FUARI’NA KATILACAK. 29 EYLÜL-2 EKİM 2021 TARİHLERİ ARASINDA İTALYA’DA DÜZENLENECEK OLUP SEKTÖRÜN EN PRESTİJLİ FUARLARINDAN BİRİ OLAN MARMOMAC’IN MİLLİ KATILIM ORGANİZASYONU BU YIL 11’İNCİ KEZ İMİB TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK. FUARA 23 MİLLİ VE 64 BİREYSEL KATILIMCI OLMAK ÜZERE TOPLAM 87 TÜRK FİRMASI KATILIM SAĞLAYACAK. İMİB, FUAR BOYUNCA TÜRK DOĞAL TAŞININ PRESTİJİNİ ARTIRMAK İÇİN YOĞUN TEMASLARDA BULUNACAK.

Türk doğal taş sektörünün ihracatını ve markalaşma algısını artırmak için yurt dışı faaliyetlerine yoğun şekilde devam eden İstanbul Maden İhracatçılar Birliği (İMİB), 29 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında İtalya’nın Verona kentinde kapılarını açacak olan Marmomac International Trade Fair for Stone Design and Technology 2021 Fuarı’nda boy gösterecek. Doğal taş sektörünün en prestijli organizasyonlarından biri olarak nitelendirilen Marmomac’ın Milli Katılım organizasyonu ise 11’inci kez İMİB tarafından düzenlenecek. Türkiye Pavilyonu için toplam 852 metrekarelik alanın tahsis edildiği fuarda 23 milli katılımcı ve 64 Türk bireysel katılımcı ziyaretçilerini ağırlayacak.

DEKORATİF ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Fuarla ilgili açıklama yapan TİM Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, “Geçtiğimiz yıl pandemi şartlarından ötürü iptal edilen ve bu yıl 55’inci kez düzenlenecek fuarda 23 milli katılımcımız; mermer, traverten, fayans, plaka ve bordür, yüzey kaplama malzemeleri ve mozaik gibi dekoratif ürünler sergileyecek. Ayrıca sektörün mimari tasarım açısından önemini de gözler önüne serecek olan fuarda, Türk mermer ve doğal taş sektörünü yakından tanıtmak için hem fuar alanı içerisinde hem de çevresinde çeşitli reklam ve tanıtım çalışmaları yapacağız” dedi.

MARKALAŞMA ÇALIŞMALARI TÜRK DOĞAL TAŞININ DEĞERİNİ ARTIRIYOR

Türkiye’nin özellikle mermer-traverten ihracatında dünyada ilk sırada olduğunun altını çizen Dinçer, doğal taşta küresel çapta önemli bir oyuncu olan İtalya pazarıyla ilgili şunları söyledi: “İtalya, işlenmiş doğal taş tasarımında dünyaca kabul görmüş bir pazar olarak dikkat çekiyor. Ayrıca ocak işletmeciliği ile işleme teknolojileri ve Ar-Ge altyapılarının öncü olması nedeniyle markalaşma yolculuğunda farklı bir konumda bulunuyor. İtalya pazarını önemsiyor ve yakından takip ediyoruz. Bu bölgedeki pazar payımızı koruyarak arttırmayı hedefliyoruz. Dünya doğal taş rezervlerinin önemli bir kısmını barındıran, aynı zamanda 650 renk ve desende mermer ile 150 farklı çeşitlilikte doğal taşa sahip olan ülkemizin marka algısını ileri seviyelere taşımak için fuarda yeni iş birliklerine imza atmayı planlıyoruz. Çünkü markalaşma çalışmaları, birim fiyatlarımızı yukarı çekeceği gibi ürünlerimize talebi de önemli ölçüde artıracaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top