CEYLAN GROUP SEKTÖRDE FARK YARATIYOR

GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YATIRIMLAR İLE HIZLI BİR BÜYÜME İVMESİ YAKALAYAN CEYLAN GROUP, TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA YAŞANAN PANDEMİ SÜRECİNE RAĞMEN ÜRETİM KAPASİTESİNİ, ÇALIŞMA AĞINI GENİŞLETEN AZ SAYIDAKİ FİRMADAN BİRİ OLDU. 2021 YILINDA %46’LIK BÜYÜME İVMESİ KAZANAN FİRMA 60’DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR. AYRICA CEYLAN GROUP %25’E VARAN KADIN İSTİHDAM ORANI İLE DE DİKKAT ÇEKİYOR.

1982 yılında Gaziantep’te kurulan Ceylan Group bünyesinde bulundurduğu Ceylift, Ceytreyler, Ceycomponent ve Ceytech markaları ile faaliyet gösteriyor. Her geçen gün tecrübesini artıran firma, sektörün öncüleri arasında yer alıyor. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 38 bin metrekare üretim alanında yıllık 15bin ton sac işleme kapasitesine ulaşan firmanın toplam satışının %60’nı ihracat oluşturuyor.

YATIRIMLAR

Ceylan Group CNC Yatay İşleme, dik işlem tezgahı, Tam otomatik kumlama makinesi ve konveyor boya sistemlerine önemli yatırımlar yapıyor. Firma, CNC yatay işleme tezgahı (Borverk) ile şu anda kullandığı CNCboverk tezgahına daha büyük ölçülere sahip tezgah yatırımı ile kapasitesini arttırarak daha uzun parçaları da işleyebiliyor.

Dik işleme merkezi ile artan işleme ihtiyacını karşılamak için mevcut dik işleme tezgahlarının arasına yeni bir tezgah daha ekleyen Ceylan Group, tam otomatik kumlama makinesiyle entegre edilen tavan vinci sayesinde kendi beslemesini otomatik olarak yapabiliyor. İşlem sırasında 360 derecelik dönme açısıyla içindeki parçaların ter tarafını eşit olarak kumlarken zamandan ve enerjiden %80 oranında tasarruf sağlıyor. Konveyör boya sistemi ile tüm ürünleri havada astarlayıp boyayabilen firma, konveyör sistemiyle de ürünü direct olarak final montaj bölümüne ulaştırarak tekrar besleme için başa dönebiliyor. Ayrıca konveyör sistemi üzerinde her biri birbirinden bağımsız hareket edebilen, 10 adet uzaktan kumandalı vinç bulunuyor.

KADINA DEĞER VEREN FİRMA

Her geçen gün büyüyerek bünyesine yeni çalışma arkadaşları katan Ceylan Group, 2021 yılı itibari ile 300 kişilik ekibe ulaşarak arı gibi çalışıyor. TÜİK verilerine göre Metal Sanayi sektöründe kadın personel istihdamı Türkiye’de %8 iken, Ceylan Group’da bu rakam %25. Ceylan Group, satışlarda ve üretimde kırdığı rekorlarla faaliyetlerine aralıksız devam ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top