XCMG, 14.4 milyon ABD Doları değerinde madencilik ekipmanı teslim etti

XCMG, 14.4 milyon ABD dolarını aşan ilk büyük ölçekli tam madencilik ekipmanını çeşitli küresel pazarlara teslim etti.

Çin merkezli XCMG, 90 ton ve 125 tonluk maden ekskavatörleriyle 80 ton ve 90 tonluk maden arabalarını, 14.4 milyon ABD dolarını aşan ilk büyük ölçekli tam madencilik ekipmanını çeşitli küresel pazarlara teslim etti. Bu pazarlar ağırlıklı olarak, Çinli firmalar için güçlü olan Güneydoğu, Orta Asya ve Afrika’daki ülkelerdedir.

Yakıtta tasarruf, üretimde düşük maliyet

XCMG’nin 125 tonluk maden ekskavatörlerinde standart 7,7 m³’lük bir kova bulunur, bu da 100 tonluk bir maden arabasını yalnızca beş veya altı kovayla doldurabilecekleri anlamına gelir. Üretici firmalar tarafından bağımsız olarak geliştirilen kontrol sisteminin, en iyi yakıt tüketim oranına ulaşmak ve üretim maliyetini azaltmak için çalışma gereksinimlerine göre optimum ana pompa ve motor gücü çıkışını elde edebildiği söyleniyor.

Kesintisiz bakım servisi, 24 saat takip hizmeti

Küresel madencilik ekipmanı endüstrisi pandemi sonrası yavaş yavaş toparlanırken XCMG de küresel bazda bu toparlanmayı değerlendirerek global maden yöneticilerine, satın alma işleminden sonra 24 saat takip hizmeti ve bakım-yönetim yardımı dahil olmak üzere birebir yerinde hizmet sunuyor.

Sürdürülebilir kalkınma çözümleriyle daha yeşil bir gelecek

XCMG Başkan Yardımcısı ve XCMG Madencilik Makineleri Genel Müdürü Cui Jisheng, “XCMG’nin üst düzey, büyük tonajlı madencilik makineleri ürünleri, 2023’ün başında sektörde yeni iş fırsatları yarattı. Sürdürülebilir kalkınma çözümleriyle tüm endüstrinin yeşil dönüşümünü ilerletmeyi ve ekipman teknolojisi ile operasyon yönetiminde öncülük etmeyi umuyoruz” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top