Las Zırh ABD’de ofis açtı

Las Zırh 2020’de hedeflerini büyüttü. Sektöründe dünya 3. sü olan firma Kanada ABD ve Meksika gibi ülkelerdeki pazarını arttırmak için ABD’nin Florida eyaletinde bir depo ve ofis açtı. Las Zırh Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şedele, yeni açtıkları ofisle yaklaşık 6 hafta süren ürün teslimat süresini büyük ölçüde kısaltarak bölge pazarında daha aktif olacaklarını belirtti

Sektöründe dünya üçüncüsü olan ve 60 ülkeye ihracat yapan Las Zırh, Kanada, ABD ve Meksika gibi büyük maden işletmeleri olan pazarlara ihracatını arttırmak için ABD’nin Florida eyaletinde depo ve ofis açtı. Hali hazırda Barrick, Newmont, GoldCorp gibi dünya devleri ile çalışan Las Zırh stoktan hızlı teslimat yaparak uzun termin sürelerini de kısaltmayı hedefliyor.

Las Zirh Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şedele, “Kuzey Amerika çok büyük ve maalesef çok uzak bir pazar, İstanbul fabrikadan çıkan bir malın, Amerika’daki bir maden sahasına ulaşması en iyi ihtimalle 6 hafta. Bu madencilik sektörü için özellikle de Kuzey Amerikalı madenciler için çok uzun bir süre. Bunu kısaltmak, iletişimi hızlandırmak, pazarlama faaliyetlerimizi etkinleştirmek için ABD’de bir şube açıp burada stok tutmaya karar verdik ve hemen sonuçlar almaya başladık. Türkiye’deki tüm tedarikçilere bu pazarları daha yakından tanımalarını öneririm, gerçekten çok büyük ve çok karlı bir Pazar” şeklinde ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top