Eskişehir’de maden sektörünün geleceği planlandı

Eskişehir Madencilik Kümesi Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Eskişehir Sanayi Odasında üyelerin katılımlarıyla yapılan genel kurulda Eskişehir madencilik sektörünün gelişimine yönelik atılacak adımlarda değerlendirildi.

Genel Kurulun açılışında konuşan Küme Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çekiç, “Eskişehir Madencilik Kümemiz, bölgemizde sektörümüzün gelişimine, ortak sorunlara ortak çözüm üretilmesinde ve diyalogların geliştirilmesinde ciddi adımlar attı. Hem sektör temsilcileri ile hem de ilgili kurumlarla iş birliklerimizi geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Örnek bir misyon taşıyoruz”

Eskişehir Madencilik Kümesinin Türkiye’nin ilk ve tek Madencilik Kümesi olduğuna değinen Çekiç, “Ülkemizde sektörel birlikte önemli ve örnek bir misyon taşıyoruz. Şehrimizde sektörün ve kamu kuruluşlarının itibar ettiği, prestiji yüksek, kurumsal kültürü oluşmuş bir sivil toplum kuruluşu haline geldik. Diğer yandan genel kurulumuzu katılan kurul üyelerimize destekleri ve kurula katılımları için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Gerçekleştirilen seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığına Metin Çekiç yeniden seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top