ÇUKUROVA 980 LASTİKLİ YÜKLEYİCİ

ÇUKUROVA GRUBUNUN 50 YILI AŞKIN ÜRETİM TECRÜBESİYLE TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDE SATIŞ VE SATIŞ SONRASI HİZMETİ VEREN ÇUKUROVA ZİRAAT, YENİLEYEREK PAZARA SUNDUĞU ÇUKUROVA 980 LASTİK TEKERLEKLİ YÜKLEYİCİLERİ, GÜCÜ, DAYANIKLILIĞI VE KONFORU SAYESİNDE MÜŞTERİLERİNE MAKSİMUM PERFORMANS SUNUYOR.

Çukurova Lastik Tekerlekli Yükleyiciler, otomatik şanzımanıyla 14 tondan 26 tona kadar değişen çalışma ağırlıkları ve 2,5 m3 -3,5 m3 -4,5 m3 kepçe kapasiteleri ile en zorlu koşullarda dahi müşterilerinin ihtiyacına cevap verebilmek için 3 farklı modelde üretiliyor.

YERLİ ÜRETİMDEN VERİMLİ ÇALIŞMA

Muadillerine kıyasla daha fazla yük taşıma ve ağır çalışma koşullarına dayanıklı olan Çukurova 980 lastik tekerlekli yükleyiciler, Çukurova grubun Türkiye’deki üretim tesislerinde yerli malı ürün olarak üretiliyor. Taş ocağı işletmeleri, beton santralleri, kamu hizmetleri ve farklı ataşman seçenekleri ile kullanım imkânı sunan Çukurova 980 lastik tekerlekli yükleyiciler, farklı alanlarda üretken ve verimli çalışma olanağı sağlıyor.

ÇUKUROVA 980’DEN DÜŞÜK YAKIT SARFİYATI

Çukurova’nın 19 ton sınıfındaki 3,5 m3 kepçe kapasiteli üyesi Çukurova 980, son teknoloji Amerikan EPA Tier III ve Avrupa Birliği Stage III-A egzoz emisyon yönetmelikleriyle uyumlu John Deere motoruyla çevre dostu kullanım sunuyor. Çukurova 980’de bulunan güçlü ve güvenilir John Deere motoru 225HP gücü, 2200 RPM deviri, 6 silindir ve üretebildiği 1025 NM tork ile düşük yakıt sarfiyatı ve bakım maliyeti sağlayarak Çukurova Ziraat müşterilerine değer katıyor. Ayrıca yüksek motor gücü, dayanıklılığı ve seri performansı ile dikkat çeken Çukurova 980, kısa sürede düşük yakıt sarfiyatı ile yükleme avantajı sunuyor. Yüksek kaldırma kapasitesi ve koparma kuvveti ile muadillerine göre üretkenliği ve verimliliği artırıyor.

HIZLI VE VERİMLİ

Aerodinamik kaput tasarımı, operatörün gerekli tüm bakım noktalarına kolaylıkla ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayarak daha az zaman harcamasını mümkün kılıyor. Ayrıca ZF marka otomatik şanzıman ve otomatik kick down özellikleri çekiş gücünü arttırmasının yanısıra çalışma sürelerini azaltıp ekstra verimlilik sağlıyor.

ZOR KOŞULLARDA YÜKSEK ÇALIŞMA PERFORMANSI

Eaton marka 306 lt/dk debi üretme kapasitesine sahip değişken deplasmanlı eksenel pistonlu hidrolik pompasıyla çalışma esnasında operatörün daha az efor harcayarak daha kesin hareketler yapmasını sağlamakta ve en zor koşullarda bile yüksek çalışma döngüsü üretiyor. Çukurova 980, 19 ton çalışma ağırlığında, optimum ağırlık dağılımı sağlayacak şekilde tasarlanmış olup hidrolik joystik kontrolleri ile de operatöre dengeli ve güvenli bir çalışma rahatlığı sunuyor. Ayrıca 3,5 m³ kapasiteli standart kovası ve 4178 mm kepçe pim yüksekliği ile 15,7 ton düz devrilme yükünün yanı sıra 14 ton açılı devrilme yükü sağlayarak en zor koşulların üstesinden rahatlıkla geliyor.

KONFORLU VE GÜVENLİ KABİN ÖZELLİKLERİ

Çukurova 980’in çelik konstrüksiyonu uzun ömürlü ve yüksek mukavemetli olup stres analizlerine tabi tutularak tasarlandı. Ayrıca işlenmiş ve kendini temizleyebilen basamaklar, tam tutunma koluyla herhangi bir ilave tedbir almadan kabin içerisine ve dışarısına erişimi kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra özel olarak tasarlanan ROPS / FOPS sertifikasına sahip operatör kabini kullanıcı konforu ve güvenliğini ön planda tutuyor. Standart olarak sunulan büyük ve okuması kolay standart operatör kontrol paneli, yüksek görüş sunan renkli emniyet camları, farklı pozisyon ve ağırlıklara göre ayarlanabilen operatör koltuğu Çukurova 980’ın çalışma konforunu arttıran diğer özellikleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Çukurova 980’ in direksiyon kolonu, operatöre maksimum konfor sağlaması ve daha fazla boş alana olanak sunması için sadece ayak pedalına basarak istenilen konuma göre ayarlanabiliyor. Bu şekilde tüm göstergelerin daha iyi görünmesini de mümkün kılıyor. Ayrıca Çukurova 980’Lerde standart olarak sunulan, geri görüş kamerası, klima, hidrolik ters dönebilen fanı, joystik kontroller, operatöre konforlu bir çalışma ortamı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top