ÇİÇEKMERSAN MERMER’İN YÜKÜ “HYUNDAI”NİN OMUZLARINDA

BURDUR’DAKİ OCAKLARINDAN ÇIKARDIĞI MERMERLERİ, DÜNYANIN FARKLI ÜLKELERİNE İHRAÇ EDEN ÇİÇEKMERSAN MERMER, İŞ MAKİNESİ TERCHİNİ HYUNDAI’DEN YANA KULLANIYOR. MAKİNE PARKLARINDA HYUNDAI MARKA 11 ADET PALETLİ EKSKAVATÖR VE 4 ADET LASTİKLİ YÜKLEYİCİNİN YER ALDIĞINA DİKKAT ÇEKEN ÇİÇEKMERSAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI ORHAN ÇİÇEK, “HASEL GİBİ GÜÇLÜ BİR KURULUŞUN, HYUNDAI DİSTRÜBÖTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLEMESİYLE BİRLİKTE MARKAYA OLAN GÜVENİMİZ DAHA DA ARTTI” DEDİ.

Hızla büyüyen mermer sektörüne katkıda bulunmak amacıyla 2005 yılında Burdur’da kurulan Çiçekmersan Mermer, kısa sürede içerisinde önemli başarılara imza atarak, bugün dört maden ocağı işleten ve 280 personel istihdam eden bir firma olarak müşterilerine hizmet sunuyor. Ocaklarından elde ettiği çeşitli taşları, Burdur Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasında işleyen firma, her geçen gün müşteri portföyünü geliştirerek mermer sektöründe emin adımlarla ilerliyor. Yüksek teknolojiye sahip makine parkuru ve deneyimli personeli ile piyasada önemli bir yer edinen Çiçekmersan Mermer, 17 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

ORHAN ÇİÇEK – ÇİÇEKMERSAN YÖNETİM KURULU BAŞKANI

SEKTÖRÜN PARLAYAN YILDIZI…

Küçük bir işletme olarak maden sektörüne adım attıklarının altını çizen Çiçekmersan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çiçek, yıllar içerisinde önemli bir büyüme ederek, önemli başarılar kaydettiklerini söyledi. Çiçek: “2005 yılında 7 personelle sektöre adım attık. Çalışmaya başladığımızda ayda 2-3 konteyner ihracat yapan küçük bir firmaydık. 2005 yılında İzmir Fuarı’na katılarak, sektörün derinliğini ve büyüklüğünü gördükten sonra bu alandaki yatırımlarımızı yoğunlaştırdık. Bu kapsamda ilk olarak makine parkımızın ve çalışma ekibimizin sayısını arttırdık. Gerek sektörün büyüklüğü gerekse hammaddenin Burdur’da olması nedeniyle bu alanda hızlıca büyüdük. 2004 – 2011 yılları arasında taş alım – satımı gerçekleştirdik. 2011 yılına kadar firmamıza ait ocak bulunmuyordu. 2011 yılında Yaylabeli ocağımızı, 2014’te Gürseller’de bulunan Bayülen ocağımızı, 2017 yılında gri mermer ocağımızı, 2020 yılında ise Antalya’daki ocağımızı açtık. 7 kişi ile başlayan serüvenimiz, şu anda dört maden ocağı, bir fabrika ve 280 personel ile devam ediyor” dedi.

İŞ MAKİNESİNDE ARANAN TÜM ÖZELLİKLER HYUNDAI’DE BİRLEŞTİ

Ocaklarda üretimin aksamaması ve çalışmaların sürdürülebilir olması için güçlü bir makine parkına sahip olan Çiçekmersan Mermer, iş makinesi yatırımında uzun yıllardır Hyundai markasını tercih ediyor. Firma, parkında Hyundai markasına ait 11 adet paletli ekskavatör ve 4 adet lastikli yükleyici bulunduruyor. Hyundai’nin ilk makinesini 2012 yılında parklarına kattıklarını belirten Orhan Çiçek, “Hyundai’nin makinelerini tercih etmeden önce markayı piyasa epey araştırdık. Kullanıcılar özellikle makinenin gücü ve performansından son derece memnun olduğunu söyledi. Bu referansların ardından Hyundai markasıyla çalışmaya başladık. Makine ile 10 – 15 bin saat çalıştık ve performansında bir kayıp yaşamadık. Bu yüzden tüm yatırımlarımızda Hyundai markasını tercih ediyoruz. Şu anda parkımızda Hyudai’nin 11 adet paletli ekskavatörü ve 4 adet lastikli yükleyici bulunuyor. Bize Hyundai iş makinelerini soranlar olduğunda ücretsiz pazarlama elemanı gibi makineleri anlatıyoruz. Bir makinede aradıkları performans ve tüm özelliklerin hepsini Hyundai’de bulabileceklerini söylüyorum” ifadelerini kullandı.

“HER MADEN OCAĞINDA BİR HYUNDAI OLMALI”

Hasel İş Makinaları’nın Hyundai’nin distribütörlüğünü üstlenmesi ile markaya olan güvenlerinin daha da arttığını ifade eden Çiçek, “Her firmanın Hyundai marka iş makinesini parkında bulundurmasını tavsiye ediyorum” dedi ve şunları ekledi: “Hasel İş Makinaları, sektörde ayakları yere sağlam basan bir şirket. Hasel’in Hyundai distribütörlüğünü üstlenmesiyle markadan 4 adet lastikli yükleyici ve 4 adet ekskavatör satın aldık. Makinelerin gücü, kalitesi ve performansından son derece memnunuz. Hyundai’nin makineleri ile zor şartlar altında güçlü bir şekilde çalışıyoruz. Hyundai’nin lastikli yükleyicilerini ve ekskavatörlerini gönül rahatlığıyla öneriyorum. Sektöre yeni adım atacak veya şu anda işlerine devam eden tüm madencilik firmalarının parklarında en az bir Hyundai iş makinesini bulundurmaları gerektiğini düşünüyorum.”

SERVİS MEMNUNİYETİ

Hyundai marka iş makinelerinin kalitesinin yanı sıra Hasel İş Makinaları’ndan aldıkları satış sonrası ve servis hizmetlerinden de son derece memnun olduklarını aktaran Çiçek, “Hyundai’nin Antalya’daki yetkili servisi işinde oldukça profesyonel. Bu zamana kadar herhangi bir problem yaşamadık. İhtiyaç durumunda yetkili arkadaşlar, en kısa sürede bizimle iletişime geçiyor” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top