VRD İş Makineleri Yetkilisi Verda Selet: “Mecalac olarak en büyük hedefimiz, Türkiye pazarında ilk ikiye girebilmek”

Mecalac’ın Güney Ege ve Akdeniz Bölgesi Distribütörü VRD İş Makineleri, markanın birçok farklı modelini Marble İzmir Fuarı’nda sergiledi. VRD İş Makineleri Yetkilisi Verda Selet, “Mecalac olarak en büyük hedefimiz, önümüzdeki 5 yılın sonunda Türkiye pazarında ilk ikiye girebilmek. Bunu gerçekleştirebilmek için bütün adımlarımızı cesurca atmayı planlıyoruz. Bu çalışmaların ilkini de İzmir Mermer Fuarı’na katılarak gösterdik” dedi.

Geçmişi 1990’lı yıllara dayanan VRD İş Makineleri, kurulduğu yıldan bu yana iş ve inşaat makinelerine yönelik hizmetlerine devam ediyor. Özellikle 2008 yılında Türkiye’de henüz bilinmeyen ve neredeyse hiç satılmayan mini ekskavatörlerin Türkiye pazarına tanıtılması ve satılması konusunda öncülük etti. VRD İş Makineleri; geçmiş yıllarda farklı markalarında fore kazık makinesi, Mobil-paletli vinç, telehandler gibi iş makinelerinin satışını başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Daha sonra Mecalac’ın temsilciliğini üstlenen VRD İş Makineleri, Türkiye’de Güney Ege ve Akdeniz Bölgesi distribütörü olduğu Mecalac’ın en güncel modellerini Marble İzmir’de sergiledi. Fuarda ürünlerini sergileyen firma, müşterilerle de birebir iletişim sağladı.

 

Bayilikten distribütörlüğe geçiş hikayesi

VRD İş Makineleri Yetkilisi Verda Selet, Fransız merkezli iş makinesi üreticisi Mecalac ile yollarının nasıl kesiştiği ve markanın distribütörlüğünü üstlenmelerindeki süreci anlattı. Selet; “Yaklaşık 1,5 yıl önce Türkiye pazarına yeni girmeye hazırlanan Mecalac ile yollarımızın kesişmesi, çok eskiden birlikte çalıştığımız bir dostumuzun, Genel Müdürümüz Can Bey’e, “Mecalac’ın Türkiye pazarına ilk girişte, başarılı olmasında etkili olan dostlarımla sizi tanıştırayım” diyerek bu birlikteliğe vesile olması ile başladı. Sonrasında mevcut bölgemizde öncelikle sadece satış odaklı olarak çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık bir yıl sadece Mecalac kazıcı yükleyici satarak faaliyetlerimizi yürüttük. Sonrasında, makinelerin pazarda çok iyi bir yere konumlanması ve müşteri memnuniyeti sağlamasıyla, anlaşma sözleşmemiz distribütör olarak revize edildi. Yaptığımız yeni anlaşma ile satış, satış sonrası ve yedek parça hizmetlerini bir bütün halinde yapmaya başladık. Durum böyle olunca ekibimizi de büyüterek sektöre daha geniş çaplı bir hizmet vermeye başladık. Bu süreçte Mecalac bölgemizdeki pazara çok hızlı giriş yaptı. Bunun en önemli nedenlerinden biri, sektörde çok eski olmamız ve geçmişte yaptığımız iş ilişkilerimizden dolayı güven sağlıyor olmamız. Ayrıca bizim de bölgeyi çok iyi biliyor olmamız, markanın pazara girişte etkili olan sebeplerden biri.”

Mecalac satış sonrası hizmetlerini titizlikle yürütüyor

Mecalac ve VRD İş Makineleri satış aşamasında olduğu kadar satış sonrası hizmetlere de çözüm odaklı yaklaşıma önem veriyor. Satışı yaptıkları makinelerin pazara girişini hızlandırmak ve müşterilere daha fazla yanıt verebilmek adına satış sonrası hizmetlere daha fazla yatırım yaptıklarına dikkat çeken Verda Selet, “Satış sonrası hizmetlere yaptığımız yatırımlar ile yedek parça tedariği ve fiyatlandırmasıyla müşteriye çok büyük kolaylıklar sağlıyoruz. Dört kişiden oluşan ekibimiz ile müşterilerimiz ile daha yakın iletişim kurabiliyoruz. Ayrıca sattığımız makinelere hizmet verebilmek adına da satış sonrası hizmetlerimizde iki mobil ekibimiz çalışıyor. SSH ekiplerimiz satışını gerçekleştirdiğimiz makinelerin periyodik bakımlarını yaparken aynı zamanda başka marka ve model makinelere de servis desteği veriyor. Bunun yanında hem satış hem satış sonrasında yer alan ekiplerimiz birçok modele yedek parça desteği sağlıyor. Mecalac olarak en büyük hedefimiz, önümüzdeki 5 yılın sonunda Türkiye pazarında ilk ikiye girebilmek. Bunu gerçekleştirebilmek için de bütün adımlarımızı cesurca atmayı planlıyoruz. Bu çalışmaların ilkini de İzmir Mermer Fuarı’na katılarak gösterdik” diyerek bir kez daha satış sonrası hizmetlere verdikleri önemi vurguladı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top