TÜRK DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜ BANGLADEŞLİ SATIN ALMACI FİRMALARLA TEMASLARDA BULUNDU

DÜNYA REZERVLERİNİN ÖNEMLİ BİR KISMINI BARINDIRAN TÜRK DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜ, İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İMİB) EV SAHİPLİĞİNDE BANGLADEŞ-TAYVAN SANAL TİCARET HEYETİNİN İLK FAZINI BANGLADEŞ’E YÖNELİK OLARAK GERÇEKLEŞTİRDİ.

Türk doğal taşının olumlu imajının artırılması için gerçekleştirilen etkinlikte 12 Türk doğal taş ihracatçısı firma ikili görüşmeler gerçekleştirdi. TİM Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, Bangladeş’in Türkiye’nin blok mermer-traverten ihracatında 9’uncu sırada yer aldığına vurgu yaparak, ülkenin inşaat, elektrik, ulaşım ve altyapı alanında artan ihtiyacına paralel olarak doğal taş ihracatımızı daha yüksek seviyelere ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Günümüzde 200’e yakın ülkede birçok prestijli projede kullanılan Türk doğal taşlarının uluslararası çapta tanıtımı için çalışmalarını sürdüren İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), iki faz halinde planlanan Bangladeş-Tayvan heyetinin ilk fazı olan Bangladeş sanal ticaret heyetini, 14-17 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirdi. 12 Türk doğal taş ihracatçısı firmanın katılım gösterdiği sanal ticaret heyetinde Bangladeşli satın almacı şirketler ile yoğun temaslarda bulunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top