Perkins, yeni çevreci motor serisini tanıttı

5000 serisi, 750 ila 2500 kVA arası sıralı altı ve sekiz silindirli, V12, V16 silindirli motorları içerir.

Küresel ölçekteki motor üreticisi Perkins, 7-9 Mart tarihlerinde Dubai’de düzenlenen Middle East Energy 2023 Elektrik Gücü Fuarı’nda yeni 5000 Serisini tanıttı. 

Perkins’in yeni serisi, veri merkezleri ve hastaneler gibi kritik uygulamalara güvenilir birincil veya yedek güç kaynağı sağlamak için enerji üretim pazarı için özel olarak tasarlandı. Perkins Küresel Satış Pazarlama Servis ve Parça Başkan Yardımcısı Jaz Gill, “Yeni seri, müşterilerimizin hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli güç ihtiyaçlarını optimize etmek için tasarlandı. Hastane gibi gayrimenkulün birinci sınıf olduğu uygulamalar için, 5000 serisinin yüksek güç yoğunluğu, gücü küçük, kompakt bir ayak izinde toplayan kompakt bir tasarım sağlıyor” dedi.

Yeni motorlar %100 HVO ile çalışabiliyor

Sıralı altı ve sekiz silindirli, V12-V16 silindirli motorlar 750 ila 2500 kVA aralığında güç üretiyor. Perkins’in yaptığı açıklamaya göre yeni tasarlanmış, tam yetkili elektronik yakıt enjeksiyonu ile yüksek verimliliği düşük yakıt tüketimiyle birlikte sunan motorun küresel emisyon standartlarına uygun şekilde üretildiği belirtildi. Perkins’in spesifikasyonlarını karşılaması koşuluyla, B20 oranında biyodizel veya %100 hidro-işlenmiş bitkisel yağ (HVO) ile çalışabiliyor. Perkins, optimize edilmiş turboşarjların, 5000 serisinin ISO 8528-5 G2 ve G3 standartlarını karşılayan optimum yük kontrolü ve NFPA standartlarına göre %100 blok gücünü kullanabiliyor. Motorlar, zorlu sahalarda da dahil olmak üzere toplamda 10.000’den fazla çalışma saati ile performans ve dayanıklılık açısından titizlikle test edildi. Ayrıca bu motorlar, ABD EPA Tier 2 emisyon standartlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

Motor yapısı yenilendi

Perkins’in, yeni piston segmanları ve gömlek tertibatı, elektronik yakıt sistemi ve yakıt filtreleri dahil olmak üzere yeniden tasarlanan parçaların sıvı tüketimini azalttığını, servis aralıklarını uzattığını ve toplam işletme maliyetini en aza indirmek için daha uzun ömür ve iyileştirilmiş verimlilik sağladığını söyledi. Bağımsız bir hizmet olarak sunulan veya jeneratör grubu üreticilerinin teklifleriyle kolayca entegre edilebilen, büyüyen bir bağlantı çözümleri portföyü, özelleştirilebilir bir performans, yakıt ve yağ tüketimi ve diğer hayati gösterge panosu aracılığıyla zamanında bilgiler sunarak optimum, sürdürülebilir performansın desteklenmesine de yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top