Madenlerde güvenilir ortağınız: Flygt 2201 ve yeni SH versiyonu

Flygt 2201.012-SH.jpg,super high flow,2201.012 2000 classic dewatering, mining, construction, drainage, sludge

Madencilik operasyonlarında ve maden işlemede sağlam ve güvenilir çözümler sunan Xylem, madenciliğin zorlu şartlarına uygun “Exproof” pompaları ile dikkat çekiyor. 2201 serisi pompalar patlayıcı ortamlarda çalışmaya uygun olmasının yanı sıra aşındırıcı madde içeren sıvılara da dayanacak şekilde üretildi.

Madencilik operasyonlarında ve maden işlemede sağlam ve güvenilir çözümler sunan Xylem, maden endüstrisinde ilk tercih edilen firma olup drenaj pompaları Türkiye’de ve Dünya’da birçok madende başarı ile çalışıyor. Açık maden uygulamaları, mineral işleme uygulamaları, yer altı uygulamaları ile madencilik endüstrisine eksiksiz bir yelpazede sunduğu Flygt pompalar en zorlu koşullara dayanacak sağlamlıkta olup çok uzun süre sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanıyor.

Flygt 2000 model klasik seri pompalar hem madenler hem de tehlikeli gaz alanları için onaylanmış ATEX sertifikalı modellere sahip. Bu seri içinde yer alan Flygt 2201 model pompalar partikül içeren kimyasal olarak agresif, mekanik olarak aşındırıcı ve viskozitesi yüksek sıvıları kolayca pompalayabiliyor. Yüksek krom alaşımlı dökme demir pervanesi ile aşınmaya karşı mükemmel bir dayanım gösteren Flygt 2201 model pompalar sadece 37 kW güç ile 138 metre basma yüksekliklerine ulaşırken 780 m3/sa debi verebiliyor.

Patlayıcı ortamlarda çalışmaya dayanıklı “Exproof” pompalar

Xylem’in patlayıcı ortamlarda çalışmaya uygun pompaları ile işinizi riske atmadan çalışma alanınızı ve personelinizi koruyabilirsiniz. Bu özellik, patlayıcı ortamlarda korumanın veya izolasyonun çok önemli olduğu birçok uygulamada bir zorunluluk olarak ön plana çıkıyor.

Yeni tasarım 2201 SH serisi dökme demir patlamaya dayanıklı bu pompalar madenlerin zorlu doğasına rağmen rağmen açık ocak veya yeraltı maden ocaklarında her türlü susuzlaştırma sorununu çözmek için tasarlanmış ve üretilmiş ve olağanüstü güvenilir pompalama sağlıyor.

Özellikler

2201 serisi pompalar, ince tanecikler, kaya, kum, kil, çökeltiler veya diğer aşındırıcı madde içeren aşındırıcı sıvılara dayanacak şekilde üretilmiş, güvenilir pompalar olarak dikkat çekiyor. Yeni hidrolik özellikleri ile madencilik uygulamaları için en ideal pompalar, dökme demir özelliği ile hem aşındırıcı sıvılar hem de klor içeren sıvılar için yeterince dayanıklı.

Ex Proof Versiyon

Patlamaya dayanıklı belirli bir sıcaklık sınıfına göre güvenli elektrik muhafazası ile üretilmiş olan Ex proof pompalar, Temel Sağlık ve Güvenlik Düzenlemelerini ve standartlarını (EHSR) karşılayan ATEX yönergesine onaylı ve uyuml

Dura-Spin ya da Yarı Açık Pervane

Hidrolik aşınmaya dayanıklı seçenekler arasında benzersiz, yüksek verimli Dura-Spin kapalı pervane ve yarı açık pervane bulunuYOr. 60 HRC sertliğe sahip krom alaşımlı döküm malzeme.

Sıcak Sıvıların Pompalanması

Bazı modellerin sıcak sıvıları (70° ve 90 °C’ye kadar) transfer edebilen versiyonları da mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top