İMİB MARBLE İZMİR 2021’E KATILAMAYACAK FİRMALAR ADINA GÖRÜŞLERİNİ İZFAŞ’A BİLDİRDİ

DOĞAL TAŞ SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ BULUŞMALARINDAN BİRİ OLAN MARBLE İZMİR-ULUSLARARASI DOĞAL TAŞ VE TEKNOLOJİ FUARI, ÇOK SAYIDA KATILIMCI FİRMA İLE SEKTÖR PROFESYONELLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR. İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İMİB), BU YIL PANDEMİ SEBEBİYLE FUARA KATILMAK İSTEMEYEN FİRMALARIN ÖDEME İADELERİNİN YAPILMASINA VEYA SONRAKİ DÖNEMDE MAHSUP EDİLMESİNE, UZUN YILLARDIR KATILDIKLARI YER TAHSİSLERİNİN İSE KAYBEDİLMEMESİNE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİNİ İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ TİC. A.Ş.’YE (İZFAŞ) SÖZLÜ VE YAZILI OLARAK BİLDİRDİ. KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN TİM MADEN SEKTÖR KURULU BAŞKANI VE İMİB YÖNETİM KURULU BAŞKANI AYDIN DİNÇER, FİRMALARA TAHSİS EDİLEN YERLERİN KORUNMASI, KİMSENİN YERİNİ KAYBETMEMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Dünyanın önemli doğal taş oyuncularını bir araya getiren Marble İzmir-Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 25-28 Ağustos 2021 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sektördeki sorunları takip ederek ilgili adımları atmayı sürdüren İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), pandemiden olumsuz etkilenen ve fuara katılamayacak firmaların katılım bedellerinin iade edilmesi veya sonraki dönemde mahsup edilmesi yönündeki görüşüne ek olarak söz konusu firmalara tahsis edilen alanların ileriki yıllarda korunmasına ilişkin fikrini İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. ile (İZFAŞ) sözlü ve yazılı olarak paylaştı.

FİRMALARA TAHSİS EDİLEN YERLER KORUNMALI, KİMSE YERİNİ KAYBETMEMELİ”

Duruma ilişkin açıklama yapan TİM Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, “Sektörümüz dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle zor günlerden geçti, 2021 yılında ise kademeli normalleşme politikaları kapsamında yeni toparlanmaya başladı. Birçok firmamız maalesef henüz bu toparlanma sürecine giremedi. Dolayısıyla fuara bu sene katılmak istemeyen firmalarımızın katılım bedellerinin kendilerine iade edilmesi veya sonraki dönemde mahsup edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda bu firmalarımız, önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek fuarlarda da aynı yerlerinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edebilmelidir. Kimse fuarda yıllardır katılım sağladığı yerini kaybetmemeli. Katılım bedeline ilişkin görüşümüzün yanı sıra bu hususu da İZFAŞ ile paylaştık.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top