Hidroport Mühendislik, yerüstü sondaj makinesiyle fuarda öne çıktı

Yerüstü madencilik sektörüne ürün ve hizmet çözümü sağlayan Hidroport Mühendislik, Maden Türkiye 2022 Fuarında, sondaj makinesiyle boy gösterdi. Fuar alanında HD90 karotlu sondaj makinesini öne çıkaran firma ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Hidroport Mühendislik, Ankara Ostim Merkezli çalışmalarıyla, madencilik sektörüne proje, imalat, montaj ve servis faaliyetlerinde çözüm sağlıyor ve makina sektöründeki tecrübesi sonucunda yerüstü sondaj makinaları sektöründe müşterilerine ileri teknoloji ile birleşen, dünya standartlarında güvenlik özelliklerine sahip karotlu sondaj makinaları sunuyor. Bu doğrultuda ürettikleri ürünleri, 15-18 Aralık 2022 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen Maden Türkiye 2022 10. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı’nda ürün çözümlerini sergilediklerini söyleyen Hidroport Mühendislik Ar-Ge Departmanı Makine Mühendisi Metahan Şeref, fuar değerlendirmelerinde bulundu.

Metahan ŞEREF-Hidroport Mühendislik Ar-Ge Departmanı Makine Mühendisi

“Fuar, bizim için çok önemli bir yerde bulunuyordu”

Fuarın yoğun bir müşteri ziyaretiyle geçtiğini belirten Metahan Şeref, “Fuar boyunca stant alnımızı ziyaret eden birçok müşterimiz ve misafirimiz oldu. Genel olarak güzel bir fuar süreci gerçekleştirdik. 15-18 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen fuar bizim için çok önemli bir yerde bulunuyordu. Fuar sayesinde makine satışlarımızı daha iyi bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Çünkü makine yapıyorsunuz ve bunu somut olarak insanlar gösterip tanıtmak zorundasınız. Stant alanımızı ziyaret edenler HD90 makinemizi gördükleri zaman etkileniyorlar ve bu etkiyle birlikte satışlarımız artıyor” dedi.

Sondaj makinesi özellikleri talep ve ihtiyaca göre değişiyor

Hidroport Mühendislik olarak madencilik sektöründe kullanılan sondaj makineleri ürettiklerini söyleyen Metahan Şeref, “Firmamızın yerüstü madencilik için ürettiği HD70 ve HD90 karotlu sondaj makine modellerini üretiyor. HD90 karotlu sondaj makinemiz, 2500 metreye kadar kazı işlemi yapabilirken HD70 karotlu sondaj makinemiz ise 1500 metreye kadar delgi açabiliyor. Ürettiğimiz makinelerin teknik özellikleri firma ihtiyaç ve taleplerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Genel olarak madencilik sektörü ve buna bağlı olarak sondaj çalışması yapan firmalar makinelerimize ihtiyaç duyuyor” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top