Maden Türkiye 2018 İstikrarlı Büyümesini Devam Ettirdi

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile düzenlenen Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında tüm sektör profesyonellerini 8. kez bir araya getirdi. Sektörün yurtdışına açılan kapısı Maden Türkiye Fuarı istikrarlı büyümesine devam etti.

2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 2 bin 416 katılımcı firma ile birlikte 51 bin 498 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, 2018 yılında 447 katılımcı ve 11 bin 82 profesyonel ziyaretçi ile 5 salonda gerçekleştirildi. Yüzde 17 yerli profesyonel ziyaretçi artışı yaşanan fuarda yabancı profesyonel ziyaretçilerin artışı yüzde 35 oldu. Çin ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılım gerçekleştirdiği fuarda İran, Suudi Arabistan, Nijerya, Kazakistan, Gana, Makedonya, Bulgaristan, Azerbaycan’dan alım heyetleri ağırlandı ve yabancı alım heyetleri ile katılımcı firmalar arasında önemli iş birliği görüşmeleri gerçekleştirildi.

Sektördeki gelişmeleri sektördeki profesyoneller anlattı

Maden Türkiye Fuarı esnasında gerçekleşen seminer, sempozyum ve açık oturumlar ile sektördeki son teknolojiler, gelişmeler, yeni düzenlemeler ve mevzuatlar ile ilgili konular tartışıldı ve değerlendirildi. Fuar süresince Madenciliğin güncel sorunları, yerli maden makineleri üretimindeki gelişmeler, özel maden kabloları, yüksek dayanımlı çeliklerle aşınma çözümleri, konveyör sistemleri ve kullanılan materyaller, Volvo Penta Stage 5 Motorları, ekonomik maden aramacılığı, cevher hazırlama mühendisliği ve çalışma alanları, 2016-2018 yılları arasında Türkiye’de yapılan kömür sondajlarının çoklu analizleri, smart mining konularında etkinlikler düzenlendi. Bu etkinlikler ile yurtiçinden ve yurtdışından profesyoneller bir araya gelerek maden sektörünün dünü, bugünü ve geleceğine ilişkin fikir alışverişinde bulundular. Maden Türkiye 2018 Fuarı, konusu, gündemi ve işi

maden/ madencilik olan tüm paydaşların bir araya gelerek dünün değerlendirildiği, bugünün belirlendiği, geleceğin planlandığı bir buluşma noktası oldu. 2004 yılından bu yana ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan, madencilik endüstrisinin bir araya gelmesine ve sesini duyurmasına imkan veren, sektörün uluslararası ticari faaliyetlerini geliştirmesine ortam hazırladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top