Epiroc, hidrolik ataşman portföyünü hergeçen gün daha da büyütüyor

ER 1500 application picture

Madencilik ve inşaat sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Epiroc, hidrolik ataşman portföyünü her geçen gün daha da büyütüyor. Hidrolik kırıcı teknolojisini de sürekli olarak geliştiren firma, bir ilke imza atarak ağır seri hidrolik kırıcıların çoğunu patentli Akıllı Koruma Sistemine (IPS) geçti. Ek olarak BC – Bucket Crusher kovalı kırıcıları ile de rakiplerine göre daha üstün performans veren firmayı ve son dönem çalışmalarını Epiroc Hidrolik Ataşmanlar Satış ve Servis Bölüm Müdürü Irem Palavan ile konuştuk.

Epiroc, madencilik, altyapı ve doğal kaynaklar endüstrileri için dünyanın önde gelen verimlilik tedarikçilerinden biri olarak öne çıkıyor. Ürünler Gelişmiş teknolojileri kullanarak en yenilikçi maden ve inşaat ekipmanlarını geliştirip üreten firma, Ar-Ge çalışmaları ile de sürekli olarak ürünlerini geliştiriyor. Pazara sunduğu yeni ürünleri ile dikkat çeken Epiroc, hidrolik kırıcı teknolojinde de bir ilke imza atarak ürünlerinin çoğunda ‘Akıllı Hidrolik Koruma Sistemi (IPS)’ kullanıyor. Epiroc’un popüler AutoControl ve StartSelect fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde bir araya getiren tamamen otomatik bu sistem, her zamankinden daha basit, daha verimli ve daha ekonomik bir işlem sunuyor. Ayrıca yeni nesil BC – Bucket Crusher kovalı kırıcılarının

pazardaki diğer rakiplerine göre % 30 daha fazla performans sunduğunu belirte Epiroc Hidrolik Ataşmanlar Satış ve Servis Bölüm Müdürü Irem Palavan, “Bir diğer ürünümüz olan yeni Mobil Eleklerimiz ile kullanıcılara malzeme yıkama, boyutlama ve ayrıştırmada daha fazla verim ve hız vaad ediyoruz” dedi.

Yüksek performanslı, kullanıcı dostu ürünler

Epiroc, müşterilerle ve iş arkadaşları ile yakın işbirliği içerisinde çalışarak, gereksinimleri anlayarak çözümler geliştiriyor. Epiroc’un üretkenlik, güvenlik, güvenilirlik ve sürdürülebilirlik konularına çok önem gösterdiğini ifade eden Palavan,Sektöre odaklı yapımız piyasanın taleplerine hızlı ve kararlı biçimde cevap vermemize olanak tanımaktadır.

Makinelerimiz, projelerinizin programa ve bütçeye uygun biçimde yürütülmesinde size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda yaptığımız her işte çevre ayak izimizi azaltmak için çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu. Yüksek performanslı makineler ve servis mükemmelliğinden, otomasyon ve birlikte çalışma için en yeni araçlara kadar her alanda iyiyi daha iyi hale getirmek için çalıştıklarının altını çizen Palavan, “Dünyanın her yerindeki şubelerimiz ve iş ortaklarımızın sunduğu profesyonel servis ve destek ile makinelerinizin çalışabilir olduğu süreleri en üst düzeye çıkartıyoruz” dedi.

Daha az ses ve ağırlık, daha fazla güç prensibine göre dizayn

Pazara sundukları yeni ürünlerde her daim, müşterilerin üretim kapasitesini arttırmayı, alternatif ürünler ile verimliliklerini arttırmayı ve nihayetinde de maliyetlerini minimize etmeyi hedefleyen Epiroc, yenilikçi ve geniş hidrolik ataşman ürün grubu ile yüksek performanslı, kullanıcı dostu, sağlam ve uzun ömürlü ekipmanları pazarda müşterilerinin hizmetine sunuyor. Yüksek performans, düşük servis bakım maliyetleri ve uzun ömür sayesinde müşterilerimizin işletme giderlerini önemli ölçüde azalttıklarını belirten İrem Palavan, “Sessiz yıkım ekipmanlarımız ile geri dönüşümü destekliyor, çevre ayak izlerimizi azalma hedefiyle ürün yelpazemesi hergeçen gün arttırıyoruz. Halen 24 aktif yeni, 12 beklemede olmak üzere toplam 249 patentimiz bulunmaktadır. Epiroc olarak sürekli yenilikleri, müşterilere kaliteyi arttırmanın, zaman ve maliyetten tasarruf etmenin ve faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmanın yeni yollarını araştırıyor, hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

Epiroc özellikle maden sektörüne yönelik en geniş ürün yelpazesi öne plana çıkıyor. Madencilik sektörünün yanında inşaat, kamu ve yıkım sektörlerinde birçok farklı operasyonu yapabilen çok çeşitli ve farklı büyüklüklerde hidrolik ataşmanları bulunan firma, Hidrolik kırıcılarına ilave olarak ürün yelpazesinde; yıkım-geri dönüşüm ve hurda versiyonlar olan makaslar, mıknatıslar, kavrayıcılar, kırıcı Kovaları, kompaktör ve yatay&dikey ve testere versiyonları olan Tamburlu kesicileri de bulunuyor.

Benzersiz, patentli IPS sistemi hidrolik kırıcı performansını yeni bir seviyeye taşıdık”

Epiroc’un yeni geliştirdiği ve Bauma Fuarı’nda da görüceye çıkardığı ürünlerin kullanıcılar tarafından çok beğenildiğini belirten İrem Palavan, ürünler hakkında detaylı bilgi verdi.

Epiroc’un sürekli olarak ürünlerini geliştirdiğini belirten Palavan, ‘Akıllı Koruma Sistemine (IPS) ile hidrolik kırıcı teknolojisinde bir ilke daha imza attıklarının altını çizdi. IPS hakkında bilgi veren Palavan, “Ağır seri hidrolik kırıcıların çoğu, şimdi patentli Akıllı Koruma Sistemine (IPS) sahiptir. Epiroc’un popüler AutoControl ve StartSelect fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde bir araya getiren tamamen otomatik bu sistem, her zamankinden daha basit, daha verimli ve daha ekonomik bir işlem sunar. Ağır Seri bir hidrolik kırıcının toplam maliyetinin %33’ünün operatör, %19’unun yedek parça, %17’sinin yatırım ve %31’inin enerji kalemlerinden geldiği düşünülürse, hidrolik kırıcı seçimi yaparken ilk yatırım maliyeti yerine toplam işletme ve beraberindeki enerji maliyetlerini göz önünde bulundurarak Müşterilerimizin seçim yapmasını öneriyoruz” dedi.

Yeni BC kovalı kırıcılar ile daha az bakım, daha yüksek performans

Epiroc’ un Bauma Fuarı’nda görücüye çıkardığı bir diğer ürün ise yeni nesil BC – Bucket Crusher kovalı kırıcıları. BC – Bucket Crusher’ın pazardaki diğer rakiplerine göre % 30 daha fazla performans sunduğunu belirten Palavan, “Aşınmaya karşı yüksek dirençli ve önemli ölçüde azaltılmış bakım gereksinimleri ile birlikte sınıfının en iyi ekipmanı haline gelmiştir. Bu kovalı kırıcılar, genellikle mobil çeneli kırıcılara verimli bir alternatif oldukları yıkım-geri dönüşüm, yol yapımı ve kanal uygulamaları için akıllıca bir seçimdir” şeklinde ifade etti.

Yeni mobil elekler

Yeni Mobil Elekler hakkında da bilgi veren İrem Palavan, “Kullanıcılara malzeme yıkama, boyutlama ve ayrıştırmada daha fazla verim ve hız vaad ediyoruz. ‘Sahada daha fazlasını yapın!’ sloganıyla pazara sunulan Epiroc Bucket Screener (Mobil Elek) özellikle malzeme boyutlama ve ayrıştırmada çok verimli, hızlı ve yerinde operasyonlara imkân tanımaktadır. Ayrıca, malzeme yıkanmasında da döner tamburlu kavisli yapısı ve güçlü elek yüzeyleri ile verimliliği ön plana çıkarmaktadır” ifadelerini kullandı. Epiroc Bucket Screener; BS 1600 ve BS 2200, 1.710 kg (BS 1600) ve 2450 kg (BS 2200) servis ağırlıklarında, geri dönüşüm ve kaya kazısı işlerini eksiksiz hale getirmek için en iyi modern tasarım ve sağlam yapıya sahip ürün olduğunu vurgulayan Palavan, “Ayrıca, elek pürüzsüz yuvarlak bir yüzeyden ziyade 12 tarafı olan poligonal bir tasarıma sahiptir. Bu şekil, malzemenin tarama işlemini hızlandırmak için çok etkili bir şekilde çalkalanmasını sağlar. Malzeme daha sonra ağdaki altıgen açıklıklardan geçer ve kayalar, kırma beton ve geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen yüksek kaliteli agregalar haline gelir. İhtiyaçlara ve gereksinimlere bağlı olarak, müşterilere altı farklı gözenek açıklığına sahip elekler arasından seçim yapabilir: 20-30-40-50-60-70 ve 80 mm” dedi.

Yıkım makasları (Combi Cutter) ailesine iki yeni model daha ekledi; CC 2300 ve CC 3100

Epiroc Makasları, özellikleri sayesinde dünyadaki yıkım sahalarındaki zorlu işler için popüler bir seçenek olarak öne çıkıyor. Özellikle düşük gürültülü, düşük titreşimli çalışma sunan ve pratik olarak her türlü birincil yıkım işine uygun olan makaslar, tüm versiyonlardaki kesme bıçakları değiştirilebilir ve geri dönüşümlü olması ile de dikkat çekiyor. Makaslar ihtiyaca göre farklı boyutlu çeneler ile donatılabildiğini belirten Palavan, makasların “20-30 ton ve 25-40 ton sınıflarındaki taşıyıcılar için yeni tasarlanan CC 2300 ve CC 3100, kısa döngü süreleri, kolay kullanım ve basit bakımın verimli bir kombinasyonunu sunduğunu belirtti.

Epiroc ailesinin en genç ürünlerinden bir diğeri, Tamburlu Kesiciler

Tambulu kesiciler Epiroc’un en genç ürünleri arasında yer alıyor. Tamburlu kesiciler pazarının lideri olan Erkat’ı 2017 yılında satın alarak bünyesine dâhil eden Epiroc, bu ürün grubunda sürekli yenilikler yapmaya devam ediyor. En geniş hidrolik ataşman yelpazesine sahip olma hedefiyle ilerleyen Epiroc, madencilikten inşaata bahçe-peyzaj işlerinden tünellere yıkım-geri dönüşüm sektöründen demir-çelik endüstrisine ve hatta sualtı uygulamalarının tümünde de kullanılıyor. Bu çok yönlülüğü ile sektörde fark yaratmaya devam ettiklerini belirten İrem Palavan, “En küçükten en büyüğe (0,6 ton – 125 ton arası) bütün ekskavatör gruplarına uygun farklı versiyonları bulunan Tamburlu kesicilerimiz, modüler tasarım konsepti sayesinde, temel tamburlu kesiciyi farklı tipte tamburlu kesicilerle birlikte kullanabilme olanağı sağlar. Tamburlu Kesicilerimiz, düşük ses ve titreşim seviyeleri sayesinde şantiyelerde ve şehirlerdeki kaya veya beton duvar ve yüzey uygulamaları için mükemmel bir seçimdir. Bu ürün grubu profil çıkarma, hendek açma, donmuş toprak kazıları, taş ocaklarında yumuşak kaya kazıları, yıkım ve tarama da yoğunlukla tercih edilmektedir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top