“Fetih 1453 itmeli damper” madencilik sektöründe devrim

18 Haziran 2015 Perşembe - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Emek Group'un son olarak ürettiği Fetih 1453 itmeli damper ile inşaat sektöründe yoğun bir talep görüyor
Emek Group'un son olarak ürettiği Fetih 1453 itmeli damper ile inşaat sektöründe yoğun bir talep görüyor

Üretime başladıkları günden bu yana EMK markası altında birçok yeni ürünü sektöre kazandıran Emek Group, son olarak ürettiği Fetih 1453 itmeli damper ile inşaat sektöründe yoğun bir talep görüyor. Özellikle madencilik alanında kullanılması için tasarlanmış olan yeni ürün 3. Havalimanı projesinde birçok firma tarafından tercih ediliyor.

Emek Group Genel Müdürü Burcu Onur Taşdelen

Faaliyetlerine bir aile şirketi olarak 1942 yılında başlamış olan Emek Group, üç kuşaktır çalışmalarına devam ediyor. İnşaat alanında projeler gerçekleştirerek faaliyetlerine başlamış olan firma, sonrasında otomotiv ve telekomünikasyon sektöründe de çalışmalar gerçekleştirmiş. Treyler, telekomünikasyon ve enerji olmak üzere Emek Group günümüzde üç ana sektörde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Firmanın Genel Müdürü Burcu Onur Taşdelen, treyler alanında yaklaşık olarak altı yıldır üretim yaptıklarını ancak bunun 3 yılının altyapı hazırlıkları ile geçtiğini belirtiyor. EMK Treyler markası altında 22 tip regülasyona uygun belgeye sahip olan firmanın üretim bandında birçok ürün bulunuyor. Treyler ürün grubunun oldukça geniş olduğunu belirten Burcu Onur Taşdelen, "Genel olarak baktığımızda Treyler ürün grubunda 2 dingilden 10 dingile kadar havalı sistem ve komple hidrolik sisteme sahip lowbedler, havuz (küvet) tipi yarı römorklar, kapaklı damperler, yarı römork silobaslar, araçüstü damper ve su tankerleri, Fetih 1453 itmeli damper, şu anda en çok üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz arasında yer alıyor. Bu ürünler arasında baktığımızda ise havuz (küvet) tipi yarı römork olarak tabir edilen hafriyat ve inşaat sektöründe kullanılan damperler önemli bir yer teşkil etmektedir" dedi. Sürekli yenilikçi olmaya çalıştıklarını ve piyasanın ihtiyaçlarını göz önüne alarak üretim gerçekleştirdiklerini ifade eden Taşdelen, "Ülkemizde halen merdiven altı üretim yapılmaya devam ediliyor. Ancak firmalar da bu ürünlerden çok fazla sorun yaşadıkları için artık daha kaliteli ve güvenli olan ürünleri tercih etmeye yöneliyor. Biz treyler üretimini planladığımızda, sektörün taleplerine göre üretim yapma kararını alırken bunun yanında kaliteden hiçbir şekilde ödün vermeme düşüncesi firma genel politikamız olmuştur" dedi. 

Yenilikçi bir ürün: “Fetih 1453 itmeli damper”

 

2015 yılının Ocak ayına kadar havuz kasa damperlerin son derece yoğun bir şekilde satıldığını ancak yeni çıkartmış oldukları Fetih 1453 itmeli damperin şu anda EMK

 

Treyler'in amiral gemisi haline geldiğini dile getiren Taşdelen, yeni ürün ile ilgili olarak bilgi verdi. Fetih 1453 itmeli damperin bu güne kadar 300'e yakın satışının yapıldığını ve yurtdışında birkaç bayilik anlaşması yapıldığını hatırlatan Taşdelen, şunları söyledi: "Firma olarak inovasyona çok önem veriyoruz. Gittiğimiz her fuara sadece görsel değil, mühendislik alanında da bir yenilikle katılıyoruz. Fetih 1453 itmeli damper, sektörde bir ilki temsil ediyor." Fetih 1453 modelinin ortaya çıkış hikayesini paylaşan Taşdelen, fikrin 3. havalimanı şantiyesinin zorlu çalışma koşullarına çözüm ararken netleştiğini söyledi. Fetih 1453 itmeli damperin aslında madencilik sektörüne yönelik olarak geliştirildiğini, ancak ürünün inşaat alanında daha fazla talep gördüğünü ifade eden Taşdelen, "İnşaat sektörüne yönelik olan ürünlerimizin yanı sıra Fetih 1453, özellikle madencilik sektörü için özel bir ürün. Ancak havalimanı inşaatının zorlu şartları, artan kazalar, ürünü inşaat-hafriyat sektöründe daha fazla talep edilebilir hale getirdi" dedi. Madencilerin de oldukça zorlu şartlar altında çalıştıklarını ve Fetih 1453 itmeli damperin özellikle madencilerin ihtiyaçlarına yönelik üretildiğini hatırlatan Taşdelen, yeni ürünün özellikle madenlerde yaşanan devrilme ve benzeri kazaların önüne geçebilecek bir altyapıda olduğunu hatırlattı. 

Haberin devamı Maden Ocak Teknolojileri dergisinin Temmuz - Ağustos sayısında

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER