Hatay'da icradan 2 milyon 750 bin TL'ye satılık maden

01 Ağustos 2014 Cuma - 18:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hatay'da icradan 2 milyon 750 bin TL'ye satılık maden
Hatay'da icradan 2 milyon 750 bin TL'ye satılık maden

İskenderun 4.İcra Dairesi Hayat İli İskenderun İlçesi'nde yer alan krom maden ocağını ve taş ocağını 2 milyon 750 bin TL bedelle satıyor. Satışları açık arttırma usulüyle yapılacak olan taşınmazlar, 19 Eylül 2014 tarihinde saat 10:30 ile 11:20 arasında ihaleye çıkacak.

İlk taşınmaz olan krom maden ocağında hiçbir tesisleşme bulunmuyor. Ulaşımı oldukça zor olan taşınmazdan, üretilecek olan madenin sevk edilme işlemleri maliyet artıcı unsurlar arasında yer alıyor. Sadece yer altı üretim yöntemleriyle çalışma yapılması elzem haline gelen madende tenör tespiti için analiz yapılmamıştır.

Limana yakın, piyasa şartlarında aranan bir malzeme olması, ulaşım ve nakliyat yolu olarak kullanılan yolu asfalt olma özelliğinde ikinci taşınmaz ise taş ocağı niteliği taşıyor. Rezerv miktarı fazla olan ocak, II-A maden grubuna giriyor.

 

İhale İlanı

T.C İSKENDERUN 4.İCRA DAİRESİ'NDEN TAŞINMAZIN (MADEN İŞLETME RUHSATI) AÇIK ARTTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen Maden İşletme Ruhsatının cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri;

TAŞINMAZIN

Özellkleri: Hayat İli İskenderun İlçesi'nde yer alan taş ocağı ve rom maden ocağı niteliğindeki taşınmazlar 2.750.000 TL bedelle satılacaktır.

Kıymeti: 2.750.000 TL 

Sicil No: 17662 ve 20062227

Maden Grubu: IV.Grup ve II-A

Saha Durumu: Ruhsat Sahası

Safhası: İşletme

KDV Oranı: %18

1.Satış günü 19/09/2014 10:30 ile 10:40 arasında

2.Satış günü 15/10/2014 10:330 ile 10:40 arasında

Satış şartları 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar SATIŞ MEMURLUĞUMUZA HİTAPLI KESİN VE SÜRESİZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi %0 5,69, KDV % 18, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Vergi, Harç oran ve cinslerinde yasal değişiklik yapılması halinde ilgili mevzuat uygulanacaktır.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/616 Tlmt. Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 16/07/2014

(İİK m. 126) (Emlak Kulisi)

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER